Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
BohaterOn – włącz historię!
02.11.2020 r., godz. 21.26

2020 X 29 - BohaterOn – włącz historię! /Fot. P. Reinke29 października bieżącego roku klasa I b wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Udział w akcji BohaterOn niesie ze sobą ogrom informacji i wartości, które powinny być pielęgnowane i rozwijane u każdego młodego Polaka. Dzisiejszą wyjątkową i niecodzienną lekcję historii zaczęliśmy od zinterpretowania słowa „bohater”. Uczniowie jednogłośnie odpowiedzieli, że bohater to osoba, która nas broni i opiekuje się nami. Te stwierdzenia idealnie opisały ludzi, którzy walczyli za naszą wolność. Następnie dzieci miały przyjemność wyruszyć w niesamowitą podróż po Polsce oglądając film edukacyjny „Jestem Polakiem”, przypominając sobie między innymi polskie symbole narodowe. Dzieci wysłuchały opowiadań wychowawczyni o osobach biorących udział w Powstaniu Warszawskim oraz dowiedziały się co to znaczy niepodległość. To słowo zostało także przedstawione za pomocą pięknej piosenki „Niepodległa”, której refren śpiewaliśmy wszyscy razem. Ostatnim krokiem dzisiejszych zajęć było tworzenie wspólnego podziękowania dla Powstańców w formie ogromnego plakatu. Jego środek przyozdabiał duży napis DZIĘKUJEMY, a obok widniał obrazek Pomnika Małego Powstańca. Dzieci dowiedziały się także, że ów monument upamiętnia najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego.

Uczniowie byli przeszczęśliwi, że ich podziękowania trafią do ludzi, którym zawdzięczamy niepodległą Polskę. Uśmiechy i zadowolenie pierwszaków to najlepsze zakończenie dzisiejszych, jakże ciekawych i wartościowych zajęć. Pamiętajmy, że Powstańcy to ludzie, którzy zasłużyli na naszą pamięć i szacunek. Biorąc udział w takich akcjach jak BohaterOn dokładamy swoją cegiełkę, aby ta pamięć nigdy nie przeminęła, a szacunek i wdzięczność pojawiały się w sercu każdego człowieka na samą myśl o naszych bohaterach.

Tekst i foto PR, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2020 X 29 - BohaterOn – włącz historię! /Fot. P. Reinke 2020 X 29 - BohaterOn – włącz historię! /Fot. P. Reinke 2020 X 29 - BohaterOn – włącz historię! /Fot. P. Reinke 
2020 X 29 - BohaterOn – włącz historię! /Fot. P. Reinke 2020 X 29 - BohaterOn – włącz historię! /Fot. P. Reinke 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.