Warszawska Filharmonia Narodowa po raz pierwszy w naszej szkole! 20.09.2006 r., godz. 22.15
14 września zawitali w naszej szkole po raz pierwszy muzycy warszawscy rozpoczynając sezon artystyczny 2006/2007.
W koncercie wziÄ™li udziaĹ‚ znakomici Ĺ›piewacy: Agata Marcewicz-SzymaĹ„ska – sopran, WiesĹ‚aw Bednarek – baryton oraz pianista – Wojciech Szewczyk. ArtyĹ›ci przenieĹ›li sĹ‚uchaczy w Ĺ›wiat opery, ktĂłra istnieje juĹĽ cztery wieki i operetki. WysĹ‚uchaliĹ›my miÄ™dzy innymi: fragmentu Don Juana W.A.Mozarta, PieĹ›ni o Wiedniu R. SieczyĹ„skiego, AriÄ™ Don Basilia z opery Cyrulik sewilski, SuitÄ™ na temat z opery Carmen G. Bizeta i in..
Występ był opatrzony ciekawym komentarzem dotyczącym historii powstawania poszczególnych utworów oraz ciekawostek z życia ich twórców.
Najbardziej dzieciom spodobał się Duet kotów G. Rossiniego, który zakończył czwartkowy koncert naszych gości. oprac. Alicja Saniewska publ. G.Zawistowski
|