Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Wakacyjne remonty
03.10.2006 r., godz. 22.00

For. Irena SawickaW okresie wakacyjnej przerwy wygląd naszej szkoły oraz jej otoczenia uległ znacznym zmianom. Już w czerwcu, po zakończeniu roku szkolnego przeprowadzono prace rozbiórkowe starej szopy stojącej przy śmietniku szkolnym. Była to szkaradna szopa licząca sobie ponad 30 lat, postawiona przez robotników podczas budowy naszej szkoły jako pomieszczenie gospodarcze.

W lipcu, dzięki uprzejmości Komitetu Rodzicielskiego, przeprowadzono poważną inwestycję, a mianowicie kompleksowy remont schodów wejścia głównego do szkoły, schodów prowadzących do szatni oraz kuchni szkolnej. Wyremontowano kruszące się schody, pokryto je płytkami mrozoodpornej i antypoślizgowej terakoty oraz wymieniono stare balustrady.

W sierpniu otynkowano i pomalowano śmietnik szkolny, który „straszył” swoim obskurnym wyglądem. Teraz dzięki zielonej barwie wtopił się idealnie w otoczenie naszej „zielonej szkoły”. Koszty tych wszystkich prac remontowych w zdecydowanej większości pokryli rodzice z funduszów zgromadzonych na koncie Komitetu Rodzicielskiego. Część kosztów tej inwestycji pokryto z dotacji PZU, w którym ubezpieczeni są nasi uczniowie.

W ostatnich dniach sierpnia prace remontowe przeprowadzono również w budynku szkoły. Dzięki operatywności jednej z nauczycielek - Pani Izabeli Rytelewskiej, która pozyskała dla szkoły farby, udało się odnowić lamperię korytarza na parterze szkoły. Darczyńcami farb byli:
:: Pan Leszek Gregorek, właściciel Centrum Handlowego GREGOREK
:: Pan Andrzej Gołaszewski, właściciel sklepu GOLCHEM
:: Pan Stanisław Ziemianowicz, właściciel Firmy Handlowo-Usługowej „Edyta”
:: Pani Wanda Polakowska, właścicielka firmy Bemex

Społeczność szkolna SP3 gorąco dziękuje Prezydium Komitetu Rodzicielskiego na czele z przewodniczącym Panem Arturem Grodzkim oraz wszystkim naszym sponsorom, właścicielom zambrowskich firm handlowych za zrozumienie potrzeb i okazaną pomoc w pracach remontowych poprawiających nasze bezpieczeństwo i estetyczny wygląd budynku szkoły i terenu szkolnego.

Izabela Wiaksa, Katarzyna Bączyk – Koło Dziennikarskie SP3; publ. G.Zawistowski

 
 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.