23 paĹşdziernika 2006 - MiÄdzynarodowy DzieĹ Bibliotek Szkolnych 20.10.2006 r., godz. 13.00
Kto wymyĹliĹ takie ĹwiÄto?
W 1971 roku powstaĹo MiÄdzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych. Organizacja ta zajmuje siÄ problemami bibliotek oraz bibliotekarzy szkolnych. To Stowarzyszenie w 1999 roku zainicjowaĹo MiÄdzynarodowe ĹwiÄto Bibliotek Szkolnych. Obchodzone jest w czwarty poniedziaĹek paĹşdziernika. Celem akcji jest zwrĂłcenie uwagi na ogromnÄ
rolÄ bibliotek w Ĺźyciu szkoĹy, w nauce i rozwijaniu zainteresowaĹ czytelniczych.
Z okazji MiÄdzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych Wszystkim Czytelnikom SkĹadamy Najserdeczniejsze Ĺťyczenia w KaĹźdej Dziedzinie Ĺťycia
Bibliotekarki :E.M. i H.J.
|