Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Nauka pierwszej pomocy na świetlicy w SP3
23.05.2022 r., godz. 09.27

2022 V - Nauka pierwszej pomocy na świetlicy w SP3 /Fot. K. WądołowskaPanie wychowawczynie Milena Mioduszewska i Karolina Wądołowska na świetlicy szkolnej zorganizowały zajęcia dotyczące udzielania pierwszej pomocy, opatrywania ran czy postępowania w przypadku urazów.

Dzieci najpierw wysłuchały jak postępować w nagłych wypadkach, co należy robić, gdzie szukać pomocy i jakie istotne informacje podawać rozmawiając np. z operatorem. Wychowankowie z uwagą i ciekawością, słuchali i przyglądali się prezentowanym przez Panią Milenę technikom robienia opatrunku czy usztywniania kończyn w przypadku urazów. Następnie same na sobie miały okazję w praktyce przećwiczyć poznane umiejętności, co wykonywali z dużym zaangażowaniem, ale i sprawiło im to dużą frajdę.

Dzieci wykonały także prace plastyczne w formie plakatu prezentującego numery alarmowe, utrwalając tym samym te ważne i konieczne do zapamiętania numery. Prace zostały wyeksponowane na gazetce w świetlicy. Z pewnością była to cenna i potrzebna lekcja.

Tekst KW i MM, foto KW, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2022 V - Nauka pierwszej pomocy na świetlicy w SP3 /Fot. K. Wądołowska 2022 V - Nauka pierwszej pomocy na świetlicy w SP3 /Fot. K. Wądołowska 2022 V - Nauka pierwszej pomocy na świetlicy w SP3 /Fot. K. Wądołowska 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.