Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Trójka promuje zdrowy styl życia. Spotkanie autorskie z pisarką i ambasadorką zdrowego odżywiania Marzeną Żurek
03.06.2022 r., godz. 16.52

2022 V - Trójka promuje zdrowy styl życia. Spotkanie autorskie z pisarką i ambasadorką zdrowego odżywiania Marzeną Żurek /Fot. J. Chrostowska-Sufa31 maja, tuż przed Dniem Dziecka, zambrowską Trójkę odwiedziła pisarka, edukatorka i ambasadorka zdrowego odżywiania pani Marzena Żurek. Pani Marzena jest autorką książek dla dzieci z zakresu zdrowego stylu życia – „Żywieniowe przygody Tobiego, kotka psotliwego” oraz „10 czynności dla zdrowotności według Tobiego, kotka psotliwego”.

W spotkaniu autorskim uczestniczyli uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami. Uczniowie, wędrując wspólnie z pisarką po stronicach książek o żywieniowych przygodach kotka Tobiego, poznali zasady zdrowego odżywiania. Podczas spotkania autorka, aktywizując dzieci i angażując je w zajęcia, uświadamiała, jaką wartość ma zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia, a także jak ważne jest kształtowanie już od dzieciństwa nawyków zdrowotnych i stosowanie ich w życiu codziennym.

Spotkanie odbyło się w ramach szkolnego programu promującego zdrowy styl życia wśród dzieci. Kwestie zdrowego odżywiania są szczególnie istotne ze względu na ogłoszoną przez Światową Organizację Zdrowia epidemię otyłości. Ważne jest, aby z właściwymi działaniami edukacyjnymi i profilaktycznymi dotrzeć do jak najszerszego grona dzieci i młodzieży szkolnej. Dzięki inspirującym spotkaniom autorskim działania podejmowane w ramach szkolnego programu promującego zdrowy styl życia bez wątpienia zyskują na skuteczności.

W imieniu społeczności Trójki składamy serdeczne podziękowania na ręce pani Marzeny Żurek za przyjęcie zaproszenia i pasjonujące spotkanie z uczniami szkoły.

Tekst i foto JChS, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2022 V - Trójka promuje zdrowy styl życia. Spotkanie autorskie z pisarką i ambasadorką zdrowego odżywiania Marzeną Żurek /Fot. J. Chrostowska-Sufa 2022 V - Trójka promuje zdrowy styl życia. Spotkanie autorskie z pisarką i ambasadorką zdrowego odżywiania Marzeną Żurek /Fot. J. Chrostowska-Sufa 2022 V - Trójka promuje zdrowy styl życia. Spotkanie autorskie z pisarką i ambasadorką zdrowego odżywiania Marzeną Żurek /Fot. J. Chrostowska-Sufa 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.