Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Wycieczka do Filharmonii Kameralnej w Łomży
09.06.2022 r., godz. 07.25

2022 VI - Wycieczka do Filharmonii Kameralnej w Łomży /Fot. K. WądołowskaUczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie wybrali się do Filharmonii Kameralnej w Łomży. Obejrzeli spektakl Wrocławskiego teatru In-Art pt. „Jaś i Małgosia”. Scenariusz i reżyserię opracował A. Wieczorek.

Twórcy spektaklu wykorzystali motyw i perypetie dwojga rodzeństwa - Jasia i Małgosi. Dzieci podstępnie zostały wysłane do lasu przez złą macochę. Z dala od swojego domu, zmierzyły się z niebezpieczeństwami. Złej wiedźmie udało się skusić dzieci wspaniałościami, jakie kryły się w jej chatce. Na szczęście, dzięki Małgosi i pomocy dobrego ducha lasu, wszystko skończyło się dobrze. Baba Jaga została zamknięta w piecu. Dobroduszny leśny duszek sprawił, że miała tam towarzystwo złej macochy. Konstrukcja scenograficzna zapewniła wprowadzenie widza w magiczny świat teatru. Na oczach dzieci, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pojawiały się sceny: to na ganku domu Jasia i Małgosi, to w magicznym lesie, a już za chwilę w chatce z piernika Jagi.

W przedstawieniu wystąpili zawodowi aktorzy, którzy, na co dzień związani są ze scenami wrocławskimi oraz różnymi produkcjami telewizyjnymi. Spektakl prezentował też liczne piosenki od wręcz tanecznych utworów poprzez piosenkę aktorską, aż do wzruszających ballad. Dzieci świetnie się bawiły. Najbardziej utkwiły im w pamięci barwne postacie, piękna dekoracja, gra świateł i cudowne efekty dźwiękowe. To była niezwykła przygoda.

Tekst DM, foto KW, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2022 VI - Wycieczka do Filharmonii Kameralnej w Łomży /Fot. K. Wądołowska 2022 VI - Wycieczka do Filharmonii Kameralnej w Łomży /Fot. K. Wądołowska 2022 VI - Wycieczka do Filharmonii Kameralnej w Łomży /Fot. K. Wądołowska 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.