Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
#Sprzątamy dla Polski w „Trójce”
10.10.2022 r., godz. 09.55

2022 X - #Sprzątamy dla Polski w Trójce /Fot. M. MioduszewskaDnia 4 października 2022r. nasza szkoła przystąpiła do akcji „Sprzątamy dla Polski” objętej Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka i Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na ważny temat, jakim jest dbałość o lokalne środowisko, ochrona klimatu oraz uświadomienie młodego pokolenia jak troszczyć się o otaczającą nas przyrodę. Tegoroczna, IV edycja akcji, skupiła się na sprzątaniu okolicznych terenów zielonych i lasów.

Uczniowie naszej szkoły z klas I-III pod opieką p. Mileny Mioduszewskiej zaopatrzeni w rękawice i worki wyruszyli na okoliczne tereny zielone. Dzieci chętnie zbierały odpady, które głównie stanowiły butelki szklane i aluminiowe puszki. W czasie wyjścia rozmawialiśmy o przyczynach i skutkach składowania śmieci w naturalnym środowisku.

Po kilkudziesięciu minutach pracy, której towarzyszył dobry humor a także świadomość, że zostało wykonane działanie na rzecz środowiska, grupa uczniów zakończyła „sprzątanie dla Polski”.

Tekst i foto MM, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2022 X - #Sprzątamy dla Polski w Trójce /Fot. M. Mioduszewska 2022 X - #Sprzątamy dla Polski w Trójce /Fot. M. Mioduszewska 2022 X - #Sprzątamy dla Polski w Trójce /Fot. M. Mioduszewska 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.