Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Sukces informatyków z “Trójki” na Ogólnopolskich Mistrzostwach IT
11.10.2022 r., godz. 08.40

2022 X - Drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie zdobyła tytuł Finalistów Ogólnopolskich Mistrzostwach IT w Cyberbezpieczeństwie /Fot. G. ZawistowskiDrużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie zdobyła tytuł Finalistów Ogólnopolskich Mistrzostwach IT w Cyberbezpieczeństwie.

W miniony weekend na Międzynarodowych Targach Poznańskich podczas Poznań Game Arena odbył się Finał Ogólnopolskich Mistrzostw IT. W konkursie rywalizowali uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych, uczniowie szkół średnich oraz studenci. Współzawodnictwo odbywało się w 6 kategoriach tematycznych: programista, mechanik IT, robotyka, creative IT, druk 3D i cyberbezpieczeństwo.

Mistrzostwa rozgrywane były w 3 etapach: eliminacje szkolne, półfinały oraz finał ogólnopolski. W półfinałach udział wzięło ponad 2200 drużyn z całej Polski. Zespół ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Janusza Kusocińskiego w Zambrowie, w skład którego weszli: Maciej Łada kl. VIIIA i Dominik Gronostajski kl. VIIIA, pod opieką nauczyciela informatyki Grzegorza Zawistowskiego, rozwiązując półfinałowy test zajął II miejsce w kraju i dostał się jako jedna z 10 drużyn w kategorii cyberbezpieczeństwo do Finału Ogólnopolskich Mistrzostw IT. W sumie w finałach zmierzyło się po 10 drużyn w każdej z 6 kategorii tematycznych, czyli 60 drużyn ze szkół podstawowych. Warto dodać, że było to jedyny zespół ze szkół podstawowych reprezentujący województwo podlaskie w krajowym Finale.

Finał Mistrzostw odbywał się pierwszego dnia targów w Poznaniu, 7 października. W kategorii cyberbezpieczeństwo uczniowie zmierzyli z dwoma trudnymi testami dotyczącymi szeroko pojętego bezpieczeństwa w Internecie, m.in. zagrożeń, hackingu, zabezpieczeń stosowanych w różnych systemach informatycznych, czy szyfrowania danych. W starciu finałowym uczniom z Zambrowa nie udało się zająć miejsca na podium i ostatecznie młodzi informatycy z zambrowskiej “Trójki” zdobyli tytuł Finalisty Ogólnopolskich Mistrzostwach IT w kategorii Cyberbezpieczeństwo.

Organizatorem I Ogólnopolskich Mistrzostw IT był V8Team oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Jak podkreślają organizatorzy - Mistrzostwa IT to edukacja, rywalizacja i dobra zabawa. Uczniowie biorący udział w rywalizacji przygotowują się do wymagań rynku pracy, mają szansę szkolić się razem z partnerami technologicznymi oraz rozwiązują zadania konkursowe z programowania, składania i budowy komputerów, mikrokontrolerów, cyberbezpieczeństwa, projektowania i druku 3D oraz podstaw robotyki.

- "To wydarzenie dla tych, którzy wiążą swoją przyszłość z bardzo szeroko pojętą informatyką - od programowania, poprzez komputerową diagnostykę pojazdów, aż po druk 3D. Młodzieży i nauczycielom, gwarantujemy potężną dawkę wiedzy i pozytywnej energii" - mówi Adrian Dekowski, Prezes V8 Team, organizator I Ogólnopolskich Mistrzostw IT.

Warto dodać, że Targi Poznań Game Arena, w ramach których jednym z wydarzeń były właśnie ogólnopolskie finały Mistrzostw IT, mają już 18-letnią historię, którą zbudowano wspólnie z ponad 600 000 fanów gamingu z Polski i z zagranicy, wpływając na rozwój Polskiego rynku gier i multimediów.

- “Począwszy od roku 2004, Poznań staje się stolicą gier komputerowych, a targi przyciągają nie tylko dziesiątki tysięcy fanów, ale też najlepszych producentów i firmy tworzące świat gier i rozrywki multimedialnej.” - mówi dyrektor Grupy MTP Dariusz Wawrzyniak.

Wyjazd uczniów z nauczycielem do Poznania, poza przygotowaniami merytorycznymi, wymagał również szybkiej organizacji bezpiecznego dojazdu, noclegu i zakwaterowania. To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc sponsorów.

Chciałbym serdecznie podziękować Burmistrzowi Miasta Zambrów Kazimierzowi Dąbrowskiemu, który pokrył koszty noclegu w Poznaniu oraz Prezesowi Zarządu Dobroplast Fabryka Okien Sp. z o.o. Grzegorzowi Kowalskiemu i rodzicom uczniów, którzy pokryli koszty dojazdu oraz wyżywienia.

O nas w prasie:
 • Portal Zambrow.org: Sukces informatyków z "Trójki" na Ogólnopolskich Mistrzostwach IT [FOTO]
 • Portal Zambrowiacy.pl: Sukces informatyków z “Trójki” na Ogólnopolskich Mistrzostwach IT

 • Tekst, foto i publ. GZ

   
   

   
  Galeria zdjęć:
  2022 X - Drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie zdobyła tytuł Finalistów Ogólnopolskich Mistrzostwach IT w Cyberbezpieczeństwie /Fot. G. Zawistowski 2022 X - Drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie zdobyła tytuł Finalistów Ogólnopolskich Mistrzostwach IT w Cyberbezpieczeństwie /Fot. G. Zawistowski 2022 X - Drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie zdobyła tytuł Finalistów Ogólnopolskich Mistrzostwach IT w Cyberbezpieczeństwie /Fot. G. Zawistowski 
  2022 X - Drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie zdobyła tytuł Finalistów Ogólnopolskich Mistrzostwach IT w Cyberbezpieczeństwie /Fot. G. Zawistowski 2022 X - Drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie zdobyła tytuł Finalistów Ogólnopolskich Mistrzostwach IT w Cyberbezpieczeństwie /Fot. G. Zawistowski 2022 X - Drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie zdobyła tytuł Finalistów Ogólnopolskich Mistrzostwach IT w Cyberbezpieczeństwie /Fot. G. Zawistowski 
   
   
  « wstecz
   
  herb Rzeczypospolitej Polskiej
   
  Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
   
  Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
   
  Laboratoria Przyszłości
   
  Wesoła Szkoła
   
  Dziecko w Sieci
   
  Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
   
  Centralna Komisja Egzaminacyjna
   
  Kuratorium Oświaty w Białymstoku
   
  Ministerstwo Edukacji Narodowej
   
  Moje Boisko - Orlik 2012
   

   
  Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
   
  Centrum Edukacji Nauczycieli
   
  Biuletyn Informacji Publicznej
  © Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.