Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Dzień postaci z bajek w SP3
08.11.2022 r., godz. 12.40

2022 XI - Dzień postaci z bajek w SP3 /Fot. M. MioduszewskaBajki i baśnie odgrywają ważną rolę w życiu dziecka, dlatego nawet bajkowi bohaterowie doczekali się swojego święta. Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji uczniowie klas I-III uczęszczający na świetlicę szkolną wzięli udział w tym dniu i przybyli przebrani w bajkowe stroje. Nie zabrakło Elsy z Krainy Lodu czy też Kota w Butach. Ale kto powiedział, że bajki są tylko dla dzieci? Również nauczycielka naszej szkoły, Pani Milena Mioduszewska, która była organizatorem tego dnia w naszej szkole, przebrała się za postać z bajki "Mroczne przygody Billy`ego i Mandy".

Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje ulubione bajki podczas wspólnych zabaw. Następnie wysłuchali fragmentów różnych bajek i baśni. Później narysowały swoich ulubionych bohaterów. Na koniec świetliczaki otrzymały pamiątkowe odznaki za aktywne uczestnictwo w zajęciach.

Ten dzień miał wszystkim przypomnieć, że warto powracać do bajek, jednak najważniejszym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy.

Dzień Postaci z Bajek był okazją, by zanurzyć się w świat magicznych opowieści i zainspirować do wspólnej zabawy w "bajkowym świecie".

Tekst i foto MM, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2022 XI - Dzień postaci z bajek w SP3 /Fot. M. Mioduszewska 2022 XI - Dzień postaci z bajek w SP3 /Fot. M. Mioduszewska 2022 XI - Dzień postaci z bajek w SP3 /Fot. M. Mioduszewska 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.