Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Koleżanko i kolego bądź życzliwy dla każdego, bo życzliwość się opłaca i w dobroci do nas wraca!
26.11.2022 r., godz. 08.30

2022 XI - Dzień życzliwości w SP3 /Fot. K. WądołowskaPod takim hasłem nasza szkoła już po raz kolejny 21 listopada obchodziła międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Uczniowie pod czujnym okiem opiekunów Pani Pauli Reinke, Pani Mileny Mioduszewskiej, Pani Agnieszki Chankowskiej i Pani Karoliny Wądołowskiej ze Szkolnego Klubu Wolontariatu zadbali by już od progu poczuć miłą atmosferę i się uśmiechnąć, na drzwiach i oknach rozwieszone były kolorowe karteczki z hasłami „Dzień dobry, jak się masz?”, „Dziś wszystko Ci się uda”, „To będzie dobry dzień”, „Uśmiechnij się”.

Tego dnia uczniowie jak i nauczyciele ubrani byli na żółty kolor, który rozświetlał i dodawał energii. W widocznym miejscu umieszczona została także Skrzynka Życzliwości do której każdy mógł wrzucić list czy kartkę z pozdrowieniami, miłym słowem czy podziękowaniem. Listy rozdane były przez wolontariuszy SKW adresatom wywołując pozytywne emocje i uśmiech. We wszystkich klasach uczniowie wybierali między sobą króla i królową życzliwości czyli osobę pomocną, uczynną i uśmiechniętą.

W klasach I – III uczniowie inaczej niż zazwyczaj witali się ze swoimi nauczycielami. Na drzwiach do klasy przyklejone było serduszko, nutka i dłoń. Uczniowie sami decydowali o tym jak chcą się przywitać, wybierając serduszko witali się przytulaskiem, dłoń to przybijali „piątkę”, a nutka oznaczała wykonanie krótkiego tańca z wychowawcą. Taki sposób powitania bardzo podobał się dzieciom i wywołał duży entuzjazm. Poza tym na zajęciach wykonywane były karty pracy związane z życzliwością. Również szkolna świetlica pod okiem Pani Mileny Mioduszewskiej przyłączyła się do akcji przygotowując z dziećmi wesołe lizaki z pozytywnymi emocjami.

Należy pamiętać, że ważne jest by te miłe gesty i emocje towarzyszyły zawsze nie tylko tego jednego dnia.

Tekst i foto KW, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2022 XI - Dzień życzliwości w SP3 /Fot. K. Wądołowska 2022 XI - Dzień życzliwości w SP3 /Fot. K. Wądołowska 2022 XI - Dzień życzliwości w SP3 /Fot. K. Wądołowska 
2022 XI - Dzień życzliwości w SP3 /Fot. K. Wądołowska 2022 XI - Dzień życzliwości w SP3 /Fot. K. Wądołowska 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.