Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
#LaboratoriaPrzyszlosci: Grudzień z drukiem 3D w zambrowskiej Trójce
19.12.2022 r., godz. 16.55

2022 XII - #LaboratoriaPrzyszlosci: Grudzień z drukiem 3D w zambrowskiej Trójce /Fot. G. ZawistowskiUczniowie klas V oraz VIII w grudniu zgłębiali tajniki projektowania i druku 3D.

W klasach ósmych w ramach lekcji informatyki zrealizowane zostały tematy poświęcone różnym technologiom wytwarzania, w tym drukowi 3D. Uczniowie poznali historie i rodzaje drukarek 3D, rodzaje filamentów. Mieli też okazję obserwować drukarkę 3D podczas pracy oraz zobaczyć i dotknąć przykładowe wydruki wykonane na szkolnym urządzeniu.

Uczniowie klas V podczas kół komputerowych projektowali w 3D własne odznaki, breloczki i inne drobne przedmioty. Przygotowane pliki przesłali do nauczyciela, który każdemu dziecku wydrukował jego dzieło. Uczniowie na pamiątkę otrzymali również śnieżynki z drukarki 3D, które mogą powiesić na choinkach w swoich domach.

Prowadzenie tych zajęć nie byłoby możliwe, gdyby nie sprzęt zakupiony w ramach rządowego programu #LaboratoriaPrzyszłości. Dzięki udziałowi w tym programie do Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie zakupiliśmy drukarkę 3D, skaner 3D, ploter, zestawy różnych robotów, sprzęt foto-video, narzędzia do elektroniki, mikroskopy, szafy do przechowywania nowego wyposażenia oraz ławki i krzesła.

#LaboratoriaPrzyszlosci to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymują od Państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do kształtowania i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymują od Państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych. Środki przekazywane są z góry, bez wkładu własnego organu prowadzącego. Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. Głównym celem programu jest wsparcie szkół w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Tekst, foto i publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2022 XII - #LaboratoriaPrzyszlosci: Grudzień z drukiem 3D w zambrowskiej Trójce /Fot. G. Zawistowski 2022 XII - #LaboratoriaPrzyszlosci: Grudzień z drukiem 3D w zambrowskiej Trójce /Fot. G. Zawistowski 2022 XII - #LaboratoriaPrzyszlosci: Grudzień z drukiem 3D w zambrowskiej Trójce /Fot. G. Zawistowski 
2022 XII - #LaboratoriaPrzyszlosci: Grudzień z drukiem 3D w zambrowskiej Trójce /Fot. G. Zawistowski 2022 XII - #LaboratoriaPrzyszlosci: Grudzień z drukiem 3D w zambrowskiej Trójce /Fot. G. Zawistowski 2022 XII - #LaboratoriaPrzyszlosci: Grudzień z drukiem 3D w zambrowskiej Trójce /Fot. G. Zawistowski 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.