Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Dzień Czekolady
12.04.2023 r., godz. 15.50

2023 IV - Dzień Czekolady w Ia i IIc /Fot. D. MocarskaUczniowie klasy Ia wraz z p. D. Mocarską oraz uczniowie klasy IIc wraz z p. K. Wądołowską obchodzili Dzień Czekolady- niekwestionowanej królowej słodyczy. Jej smak i aromat znany jest od wieków, dostarcza nam witamin, żelaza, magnezu a przede wszystkim niebiańskiej przyjemności, której nie mogą oprzeć się nawet najwytrwalsi.

Czekolada, oprócz tego, że jest pyszna, może również mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Badania wskazują, że substancje zawarte w czekoladzie pozytywnie wpływają na układ krążenia i pracę mózgu. Nie można oczywiście zapominać o wyraźniej poprawie nastroju po zjedzeniu czekolady.

Na początku uczniowie zajęć poznali etapy powstawania czekolady. Obejrzeli film pt. Jak powstaje czekolada? Wysłuchali wiersza D. Wawiłow Zapach czekolady. Dowiedzieli się o drzewach kakaowca. Poznali wartości czekolady. Wiedzą już, że wszyscy na całym świecie uwielbiają ją od ponad 200 lat, w coraz bardziej wymyślnych odsłonach: to już nie tylko ciastka, batony czy lody, ale również kosmetyki. Po części teoretycznej była degustacja czekolady w płynie i w kostkach.

Dzieci próbowały rozpoznać czekoladę za pomocą smaku, zapachu. Badały twardość i konsystencje czekolad za pomocą dotyku. Pierwszoklasiści i drugoklasiści rozumieją też konieczność mycia zębów po spożyciu słodyczy.

Na koniec dnia pierwszoklasiści zaprojektowali swoją, nietypową czekoladę wykonując piękne projekty. Powstały czekolady pieski, koszyczki, rakiety, wieże. Dzieci wykazały się oryginalnością i kreatywnością.

Tekst i foto DM, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2023 IV - Dzień Czekolady w Ia i IIc /Fot. D. Mocarska 2023 IV - Dzień Czekolady w Ia i IIc /Fot. D. Mocarska 2023 IV - Dzień Czekolady w Ia i IIc /Fot. D. Mocarska 
2023 IV - Dzień Czekolady w Ia i IIc /Fot. D. Mocarska 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.