Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
#LaboratoriaPrzyszlosci: Kwiecień.
28.04.2023 r., godz. 16.20

W dwóch grupach kół komputerowych (dla klas IV-V oraz VI-VII) w kwietniu, podobnie jak w poprzednim miesiącu kontynuowaliśmy przygodę z robotyką. Uczniowie IV-VI konstruowali roboty z zestawów Lego Spike i programowali je w aplikacji blokowej. Dużo frajdy dostarczyło pokonywanie torów przeszkód. Uczniowie klas VI i VII konstruowali i programowali obwody elektroniczne, z wykorzystaniem Arduino UNO i środowiska programistycznego Arduino IDE.

W czasie lekcji informatyki w klasach szóstych w kwietniu rozmawialiśmy o rodzajach grafiki. Po zdobyciu wiedzy teoretycznej szóstoklasiści zaczęli tworzyć własne projekty 3D, które następnie drukować będziemy na naszej szkolnej drukarce.

Prowadzenie tak ciekawych zajęć możliwe jest dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach rządowego programu #LaboratoriaPrzyszłości. Dzięki udziałowi w tym programie do szkoły zakupiliśmy drukarkę i skaner 3D, ploter tnący, zestawy różnych robotów, narzędzia do elektroniki, mikroskopy, szafy do przechowywania nowego wyposażenia oraz ławki i krzesła, a także sprzęt "audio-video".

#LaboratoriaPrzyszlosci to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymują od Państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do kształtowania i rozwijania umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymują od Państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych. Środki przekazywane są z góry, bez wkładu własnego organu prowadzącego. Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. Głównym celem programu jest wsparcie szkół w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Tekst, foto i publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
   
   
  
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.