Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Szkoła magicznych zwierząt. Uczniowie klasy IV A na wycieczce integracyjnej do kina
11.05.2023 r., godz. 10.00

2023 V - Uczniowie klasy IV A na wycieczce integracyjnej do kina /Fot. J. Chrostowska-Sufa10 maja, po lekcjach, uczniowie klasy IV A, pod opieką wychowawcy i rodziców, udali się na wycieczkę integracyjną do kina. Celem wycieczki było obejrzenie ekranizacji jednej z książek Margit Auer pt. Szkoła magicznych zwierząt. Wycieczka miała również na celu integrację klasy, wspólne spędzenie czasu poza murami szkoły i z dala od szkolnej rutyny.
Po dotarciu do Centrum Kultury uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcą zajęli miejsca na widowni, aby o godzinie 14:30 zanurzyć się w świecie wykreowanym na ekranie. Film, w podobny do Harryego Pottera sposób, łączy fantastykę, kryminał i opowieść o szkolnych perypetiach. To także musical pełen łatwo wpadających w ucho piosenek. Film porusza wartościowe tematy i wątki, takie jak rozbudzanie zainteresowania światem zwierząt i ich zwyczajami, przyjaźń i odpowiedzialność za drugą istotę, relacje rówieśnicze, wybaczanie, przyznawanie się do winy oraz rozumienie swoich błędów. Puenta filmu okazała się bliska całej klasie: Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.

Wycieczka zakończyła się o godzinie 16:00 i okazała się doskonałą receptą nie tylko na twórcze i aktywne spędzenie wolnego czasu, lecz także na integrację zespołu klasowego.

Tekst i foto JChS, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2023 V - Uczniowie klasy IV A na wycieczce integracyjnej do kina /Fot. J. Chrostowska-Sufa 2023 V - Uczniowie klasy IV A na wycieczce integracyjnej do kina /Fot. J. Chrostowska-Sufa 2023 V - Uczniowie klasy IV A na wycieczce integracyjnej do kina /Fot. J. Chrostowska-Sufa 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.