Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Precz z agresją
22.03.2007 r., godz. 16.30

Marsz uczniów klas I-III przeciw przemocyOd początku roku szkolnego 2005/2006 w naszej szkole realizowany jest plan przeciwdziałania agresji uzupełniający szkolny program profilaktyki. Podstawowym jego celem jest uświadamianie uczniom, czym jest agresja i jak należy postępować, by jej unikać.

W związku z realizowanym planem 20 marca 2007 r. odbył się w naszej szkole apel poświęcony przeciwdziałaniu zachowaniom agresywnym. Uczniowie, którzy przygotowali spektakl pod kierunkiem p. Elżbiety Kaźmierczak, zaprezentowali pozostałym dzieciom sytuacje, jakie mogłyby wydarzyć się w każdej szkole. Pokazali je po to, aby uświadomić widzom, że nic nie usprawiedliwia ani agresji słownej, ani fizycznej. Umieszczone na ścianie hasło „Potępiamy przemoc, brutalizm, nienawiść” podkreślało ich zdanie na temat przedstawianych sytuacji.

Widzowie z uwagą obserwowali to, co działo się w spektaklu, bowiem młodzi aktorzy uświadamiali im, co powinni zrobić, gdy stają się ofiarami agresji. Pouczali, do kogo się zwrócić po pomoc, jak postępować, gdy są świadkami niebezpiecznych zdarzeń. Na zakończenie wszyscy wspólnie skandowali „PRECZ Z AGRESJĄ”.

Przedstawienie teatralne, zwłaszcza z dziećmi w roli wykonawców, to dobry sposób uczenia dzieci właściwych postaw.

oprac i fot. Emilia Bilecka
publ. G.Zawistowski

 
 

 
Galeria zdjęć:
Marsz uczniów klas I-III przeciw przemocy Przedstawiwnie pt. Precz z agresją /Fot. Emilia Bilecka Przedstawiwnie pt. Precz z agresją /Fot. Emilia Bilecka 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.