Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Piątoklasiści na Szlaku Piastowskim
01.06.2007 r., godz. 22.36

Fot. Emilia BileckaW dniach 28 - 29 maja 2007 roku 43 uczniów klas V z naszej szkoły wyruszyło do środkowej Polski, by przemierzyć prastary Szlak Piastowski. Wybór trasy nie był przypadkowy, bowiem każdy uczeń powinien znać swoją historię, by w pełni stać się Polakiem.

W gorących promieniach majowego słońca z zaciekawieniem przemierzaliśmy trasy, którymi kroczyli nasi przodkowie. Wędrówkę zaczęliśmy od legendarnej Kruszwicy i wspinaczki na ośmiokątną XIV - wieczną Mysia Wieżę.

Skierowaliśmy się też do romańskiej kolegiaty z XII wieku. Kolejnym punktem wycieczki był Biskupin, gdzie obejrzeliśmy pozostałości wału obronnego sprzed 2700 lat oraz rekonstrukcję osady kultury łużyckiej z tego okresu.

Drugi dzień wycieczki przeznaczyliśmy na zwiedzanie pierwszej stolicy Polski - Gniezna oraz wędrówkę po Ostrowie Lednickim, gdzie na wyspie zachowały się fragmenty rezydencji pierwszych Piastów.

Dwa dni, wypełnione spotkaniami z historią, upłynęły bardzo szybko. Wróciliśmy bogatsi w wiedzę o naszej przeszłości i turystyczne doświadczenia.

oprac. Emilia Bilecka, publ. G.Zawistowski

 
 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.