Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Oddaliśmy hołd obrońcom ojczyzny
06.10.2008 r., godz. 14.30

Miejskie obchody rocznicy Bitwy o Zambrów we wrześniu 1939 r. /Fot. T.KrassowskiWrzesień to miesiąc doniosłych rocznic związanych z walką o wolność naszej Ojczyzny. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, odbyły się miejskie uroczystości upamiętniające trzy ważne rocznice: wybuchu II wojny światowej, agresji Armii Czerwonej na Polskę oraz bitwy o Zambrów.

W obchodach, które miały miejsce 14 września 2008 r., wziął udział poczet sztandarowy naszej szkoły oraz delegacja harcerzy. Uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. Ducha Św. Po jej zakończeniu kolumna złożona z pocztów sztandarowych i delegacji z wiązankami udała się pod Pomnik Żołnierzy 71 Pułku Piechoty znajdujący się na skwerze przy Bibliotece Publicznej. Przy dźwiękach werbli delegacja harcerzy z naszej szkoły złożyła przy pomniku wiązankę – symbol naszej pamięci o bojownikach o wolność Ojczyzny.

Nasz udział w takich uroczystościach to dowód na to, że mimo upływu lat nadal świeża jest pamięć o tych, którym zawdzięczamy życie w wolnej i niepodległej ojczyźnie.

EB
GZ

 
 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.