Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Grupa Teatralna Ogniki zwyciężyły na Wojewódzkich Spotkań Zespołów Kolędniczych
28.01.2009 r., godz. 10.00

Grupa Teatralna Ogniki zajęła I mejsce w Wojewódzkich Spotkań Zespołów Kolędniczych /Fot. Emilia BileckaW minioną niedzielę, 25 stycznia w Hajnówce odbyły się XXV Wojewódzkie Spotkania Zespołów Kolędniczych. Powiat Zambrowski reprezentowały dwie grupy teatralne wytypowane przez jury podczas IX Powiatowego Przeglądu Teatrów Obrzędowych, który odbył się w naszej szkole 17 stycznia. Jedną z nich była Grupa Teatralna „Ogniki” z naszej szkoły prowadzona przez panie: Emilię Bielecką i Dorotę Mocarską.

Na etapie wojewódzkim rywalizowało 38 zespołów w dwóch kategoriach wiekowych: zespoły dziecięce i młodzieżowe oraz dorośli. Organizatorem imprezy był Hajnowski Dom Kultury i Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.

Obydwie grupy z Zambrowa zostały docenione na wojewódzkiej arenie. Ogniki zajęły I miejsce, a Gwiazdeczki z Przedszkola nr 1 – II miejsce. To olbrzymie osiągnięcie świadczące o wysokim poziomie artystycznym naszej grupy teatralnej.

Warto dodać, że grupa teatralna „Ogniki” od lat odnoszą sukcesy w Powiatowym Przeglądzie Teatrów Obrzędowych. Pierwsze miejsce "Ogniki" zajęły aż trzy razy: w 2009 r., w 2008 r.i w 2005 r., a w 2004 r. wywalczyły Grand Prix. Na arenie wojewódzkiej Ogniki dwukrotnie zdobywały drugie miejsce: w 2004 roku podczas Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Wiejskich i Obrzędowych w Łomży oraz rok później podczas Wojewódzkich Spotkaniach Zespołów Kolędniczych w Hajnówce.

Grzegorz Zawistowski

 
 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.