Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Z wizytą w Puszczy Białowieskiej
28.05.2009 r., godz. 22.00

25 maja 2009 r. 45 uczniów z klas V wzięło udział w wycieczce turystyczno – krajoznawczej do Białowieskiego Parku Narodowego. Celem wyjazdu było przede wszystkim poznanie najpiękniejszych naturalnych terenów naszego województwa.

Wycieczkę rozpoczęło zwiedzanie Muzeum Kowalstwa i Ślusarstwa w Hajnówce. Przewodnik, kowal z dziada pradziada, ciekawie opowiadał o historii kowalstwa i zaprezentował starą sztukę ręcznego kucia. Pozwolił też uczniom doświadczyć tej zapomnianej dziś sztuki i spróbować kucia gorącego metalu.

Niezwykłych wrażeń dostarczyła też uczniom wizyta w Muzeum Przyrodniczym w Białowieży. Nowoczesna ekspozycja zapoznała uczniów z różnorodnymi formacjami roślinnymi i zwierzętami spotykanymi w puszczy. Dzięki multimediom można było posłuchać głosów zwierząt, obejrzeć okazy, które nie znalazły się w zbiorach muzealnych. Z wieży widokowej dzieci obejrzały naturalny krajobraz najstarszego parku narodowego w Polsce.

Na zakończenie wizyty na wschodnich kresach Polski piątoklasiści odwiedzili rezerwat pokazowy żubrów. Te dzikie zwierzęta zachwycały dostojeństwem i wielkością. Większość uczniów widziała żubry po raz pierwszy, toteż długo stali przy ich zagrodzie.

Wycieczka do Puszczy Białowieskiej to doskonały sposób łączenia nauki z przyjemnością. Świeże powietrze i kontakt z naturalną przyrodą na długo pozostaną uczniom w pamięci.

Emilia Bilecka

 
 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.