Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Dzień Dziecka w Trójce
02.06.2009 r., godz. 07.30

Dzień Dziecka 20091 czerwca, Dzień Dziecka, to w Szkole Podstawowej Nr 3 doskonała okazja do zabawy. W tym roku Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów prawdziwe atrakcje.

Na początek członkowie koła prozdrowotnego, z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Ziemi, „zaaplikowali” dzieciom porcję wiedzy na temat ochrony środowiska. Zaprosili zebranych do zielonego o tej porze roku lasu. Jego mieszkańcy skarżyli się na konieczność życia w zanieczyszczonych warunkach, narzekali na niesfornych turystów, którzy zamiast chronić – niszczą wszystko, co napotkają na swojej drodze. Na koniec mieszkańcy lasu zwrócili się do zebranych z apelem o większą troskę o środowisko naturalne. Przypominały o tym również piosenki w wykonaniu szkolnego chóru.

Drugą część „świątecznego spotkania” wypełniła szkolna edycja programu „Mini Playback Show”. Na scenie pojawili się soliści i zespoły, a na sali gimnastycznej rozbrzmiewały dźwięki największych przebojów muzyki rozrywkowej. Widzowie usłyszeli m. in. utwory Dody, Feel, Shakiry i Lady Ga Ga. O tym, że bawili się znakomicie, świadczyły ich gromkie oklaski i wspólne z artystami wykonywanie piosenek. Niektóre z zespołów przygotowały prawdziwe show, prezentując oryginalne układy taneczne i niecodzienne kostiumy.

W tegorocznej edycji występy poddawane były ocenie czwórki jurorów wyłonionych spośród uczniów i nauczycieli. Jurorzy mieli niełatwe zadania, bowiem poziom występów był wyrównany. Po burzliwych negocjacjach udało się wyłonić zwycięzców, wręczyć im dyplomy i zaprosić na kolejną edycję programu.

Ostatnią atrakcją Dnia Dziecka w Trójce były lody, które, dzięki Radzie Rodziców, otrzymali wszyscy uczniowie.

Dzień Dziecka się zakończył, ale wspomnienia wspólnej zabawy pozostaną w pamięci jeszcze przez kilka dni. Uśmiech na twarzach dzieci to najlepszy dowód, że warto pozwolić naszym najmłodszym, choć przez chwilę, poczuć się dorosłymi.

oprac. Opiekun SU Emilia Bilecka, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
Dzień Dziecka 2009 Dzień Dziecka 2009 Dzień Dziecka 2009 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.