Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
22 kwietnia – dzień Ziemi
23.04.2010 r., godz. 07.00

2010 IV 22 - przedstawienie z okazji Święta Ziemi /Fot. E. Bilecka„Proszę wstać, sąd idzie!” tymi słowami członkowie koła prozdrowotnego rozpoczęli wczorajsze przedstawienie poświęcone obchodom Dnia Ziemi.

Po chwili na zaimprowizowanej sali sądowej pojawili się oskarżeni, panowie Głośny, Bałaganiarz i Niszczyciel. Tuż za nimi wkroczył oskarżyciel wraz z dość niezwykłymi świadkami: Wiewiórką, Zającem, Mrówką. To z ich ust zebrani na sali uczniowie mogli usłyszeć, jak bardzo ludzie niszczą naturalne środowisko. Nietrudno zgadnąć, że w tej rozprawie musiał zapaść wyrok skazujący. Oskarżeni ponieśli karę, na którą bez wątpienia zasłużyli.

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uświadomili sobie, jak wiele złego może uczynić człowiek nieracjonalnie korzystający z zasobów naturalnych. W niezwykle zabawny, ale przemawiający do wyobraźni sposób zostali zapoznani z najpoważniejszymi problemami związanymi z ochroną środowiska. Miejmy nadzieję, że wyciągnął wnioski z tej niezwykłej, teatralnej lekcji ekologii.

oprac., fot. EB
publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2010 IV 22 - przedstawienie z okazji Święta Ziemi /Fot. E. Bilecka 2010 IV 22 - przedstawienie z okazji Święta Ziemi /Fot. E. Bilecka 2010 IV 22 - przedstawienie z okazji Święta Ziemi /Fot. E. Bilecka 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.