Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Próbny alarm pożarowy i ewakuacja szkoły
27.05.2010 r., godz. 16.00

2010 V 26 - Próbny alarm pożarowy i ewakuacja szkoły  /Fot. G. ZawistowskiW środę, 26 maja o godzinie 11.45 w naszej szkole wybuchł pożar w kotłowni. Pracownicy szkoły natychmiast powiadomili straż pożarną i zaczęli gasić pożar przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego. Dyrektor szkoły zarządziła ewakuację. W szkole zabrzmiał trzykrotnie dzwonek.

Nauczyciele po usłyszeniu alarmu natychmiast zaczęli wyprowadzać dzieci z klas. Szkołę, w której znajdowało się w sumie ponad 250 osób ewakuowano w ciągu 4 minut! Akcję przeprowadzono szybko, bez paniki i przepychanek. Nikomu nic się nie stało. Wszystkie dzieci zgromadzono na placu przy szkole, w odpowiedniej odległości od budynku.

W około 5 minut po powiadomieniu straży, na plac przed szkołę dotarły dwa wozy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie. Działania strażaków polegały na podaniu jednego prądu gaśniczego do palącego się pomieszczenia. W tym strażacy rozpoczęli przeszukiwanie pomieszczeń pod kątem tego, czy nikt nie został w budynku.

Przedstawiony scenariusz zdarzeń to na szczęście tylko ćwiczenia, jakie okresowo co pewien czas przeprowadza się we wszystkich budynkach użyteczności publicznej.

Ćwiczenia mają na celu przypomnienie pracownikom i uczniom procedur ewakuacyjnych, przećwiczenie w praktyce ewakuacji i działań ratowniczo-gaśniczych oraz wyłapanie ewentualnych niedociągnięć i potencjalnych problemów, które mogłyby przeszkodzić w sytuacji realnego zagrożenia. Społeczność naszej szkoły zdała ten egzamin zdała na „szóstkę”.

Po ćwiczeniach strażacy zademonstrowali uczniom działanie samochodu-podnośnika i pokazali średni samochód gaśniczy. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska wyposażeniu takiego auta.

oprac., fot., publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2010 V 26 - Próbny alarm pożarowy i ewakuacja szkoły  /Fot. G. Zawistowski 2010 V 26 - Próbny alarm pożarowy i ewakuacja szkoły  /Fot. G. Zawistowski 2010 V 26 - Próbny alarm pożarowy i ewakuacja szkoły  /Fot. G. Zawistowski 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.