Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Zuchy i harcerze posadzili jubileuszowe dęby
25.06.2010 r., godz. 23.06

2010 VI 23 - Zuchy i harcerze posadzili jubileuszowe dęby /Fot. G. Zawistowski23 czerwca harcerze i zuchy z Zambrowa, w tym zuchy z Przyjaznej Ferajny i harcerze 33 ZDH z naszej Szkoły, w związku z jubileuszem 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego, włączyły się do akcji sadzenia 100-dębów na stulecie harcerstwa.

Uroczystość w Zambrowie rozpoczęła się Mszą Św. o godzinie 16.00 w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie. Po nabożeństwie wszyscy uczestnicy udali się na ulicę Strzelniczą w Zambrowe, gdzie tuż przy pomniku upamiętniającym 96 ofiar zbrodni katyńskiej, zasadzili dwa jubileuszowe dęby.

Jeden z nich, któremu nadano imię 71. Pułku Piechoty, posadzony został przez instruktorów ZHP z Zambrowa (zarówno czynnych, jak i w stanie spoczynku). Drugi dąb – „Zawisza” posadzony został przez zuchów i harcerzy z naszego miasta. W uroczystości sadzenia dębów udział wzięły wszystkie drużyny harcerskie i zuchowe z terenu Zambrowa.

Oba dęby mają stosowne certyfikaty wydane przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe podpisane przez dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

oprac., fot. publ. GZ

 
 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.