Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Audycje muzyczne rozpoczęte
06.10.2010 r., godz. 10.00

2010 X 5 - audycje muzyczne dla klas I-III /Fot. M. Jasionowska5 października rozpoczęły się w naszej szkole comiesięczne audycje muzyczne dla uczniów klas I – III, prowadzone przez artystów Agencji Artystycznej ,,MAT” z Olsztyna. Spektakle, w których czynnie uczestniczą uczniowie, dostarczają im nie tylko radości, ale przede wszystkim wiedzy o muzyce i kulturze.

Podczas minionej audycji artyści przedstawili bajkę muzyczną o zaginionym kluczu wiolinowym. Fabuła opowieści przeplatała się z informacjami z dziedziny muzyki oraz utworami muzycznymi. Dzieci poznały znaczenie pięciolinii, klucza wiolinowego oraz zapisu nutowego. Wysłuchały brzmienia trąbki i saksofonu tenorowego, poznały ich budowę. Wybrani trzecioklasiści mieli okazję wystąpić w barwnych przebraniach w roli aktorów i dumnie zaprezentować się kolegom i koleżankom.

Na zakończenie odbył się konkurs wiedzy muzycznej, w którym brali udział przedstawiciele klas trzecich. Wszyscy uczniowie odpowiadali na pytania celnie, a o zajęciu I- go miejsca zadecydowała szybkość odpowiedzi podczas dogrywki. Zwycięzcą pierwszej audycji został uczeń klasy III b Jakub Trzaska, który zmierzy się w majowym półfinale konkursu ze zwycięzcami kolejnych audycji.

oprac. fot. MJ
publ. GZ

 
 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.