Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Harcerskie święto
24.02.2011 r., godz. 11.00

2011 II 21-22 - obchody Dnia Myśli Braterskiej przez zuchy i harcerzy z naszej Szkoły /Fot. J. Kobielska„Harcerz za brata uważa każdego innego harcerza” – mówi szósty punkt Prawa Harcerskiego. O tych słowach harcerska brać pamięta szczególnie 22 lutego – w Dniu Myśli Braterskiej. Święto obchodzone jest w rocznicę urodzin założyciela skautingu – generała Roberta Baden – Powella.

Działające w naszej szkole drużyny – zuchowa („Przyjazna Ferajna”) i harcerska (33 ZDH im. mjr. S.Knapika) uczestniczyły w tegorocznych dwudniowych uroczystościach, zorganizowanych przez 44 ZDH „Oaza spokoju”.

Pierwszego dnia, podczas biegu patrolowego, młodzież musiała wykazać się znajomością symboliki i obrzędowości harcerskiej. Drugi dzień był okazją do spotkania się z przedstawicielami wszystkich drużyn z terenu Zambrowa. Nie obyło się bez ciekawych wspomnień, wspólnego śpiewania i konkursowych zmagań. Radosne spotkanie zakończył krąg i „iskierka przyjaźni”.

oprac. i fot. M.Jasionowska, J.Kobielska, K.Powichrowska, publ. G.Z.

 
 

 
Galeria zdjęć:
2011 II 21-22 - obchody Dnia Myśli Braterskiej przez zuchy i harcerzy z naszej Szkoły /Fot. J. Kobielska 2011 II 21-22 - obchody Dnia Myśli Braterskiej przez zuchy i harcerzy z naszej Szkoły /Fot. K. Powichrowska 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.