Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
"(...) To było niezłe!" - Koncert Filharmonii
28.10.2005 r., godz. 07.40

Koncert filharmonii z Olsztyna/Fot. Grzegorz ZawistowskiW czwartek, na 5-ej godzinie lekcyjnej odbył się pierwszy w tym roku szkolnym koncert filharmonii dla uczniów klas IV – VI. Muzycy z Olsztyna tym razem zaprezentowali uczniom instrumenty perkusyjne: blaszane oraz drewniane. Oprócz tradycyjnych, współczesnych instrumentów perkusyjnych muzycy zademonstrowali również instrumenty z krajów egzotycznych z Afryki i Ameryki Południowej. Koncert był bardzo widowiskowy, dlatego uczniowie z zainteresowaniem przyglądali się występom.

- „Koncert był bardzo śmieszny. Najbardziej podobało się nam, jak muzycy z filharmonii przebrani za murzynów zaprezentowali taniec, wykorzystując jako instrumenty perkusyjne swoje nogi i dłonie.” – powiedzieli po koncercie uczniowie klasy VId.

- „Mi najbardziej spodobało się, jak muzycy na początku koncertu uderzali w perkusję coraz głośniej. To było niezłe!” – powiedział uczeń klasy IVa.

Tradycją w naszej szkole są comiesięczne koncerty muzyków z filharmonii, którzy zapoznają uczniów z różnymi instrumentami, ich historią oraz najróżniejszymi stylami w muzyce. Udział w koncertach filharmonii to swoista wędrówka po kontynentach i „wehikuł czasu”. Po każdym koncercie muzycy organizują quiz dla uczniów. Najlepsi słuchacze w nagrodę otrzymują upominki. Pod koniec roku szkolnego organizowane są półfinały oraz finały. Podczas finałów wyłaniani są uczniowie, którzy zapamiętali najwięcej ciekawostek ze wszystkich koncertów filharmonii z całego roku.

Grzegorz Zawistowski

 
 

 
Galeria zdjęć:
Koncert filharmonii z Olsztyna/Fot. Grzegorz Zawistowski Uczniowie chętnie włączyli się do muzykowania/Fot. Grzegorz Zawistowski 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.