Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Wiwat Konstytucja 3 Maja!
11.05.2011 r., godz. 11.25

3 V 2011 - delegacja naszej szkoły na miejskich uroczystościach z okazji 3. Maja /Fot. G. ZawistowskiUchwalenie Konstytucji 3 Maja to wydarzenie, które na trwałe zmieniło życie naszej ojczyzny. Aby nie zapomnieć o tym doniosłym wydarzeniu, uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody tego święta.

3 maja 2011 r. delegacja naszej „Trójki” uczestniczyła w miejskich uroczystościach, odbywających się w kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej oraz przy Pomniku Powstańców w centrum miasta. Tam, po wysychaniu krótkiej historii majowej konstytucji, delegacja uczniów złożyła kwiaty przy pomniku, dając wyraz pamięci o wszystkich tych, którzy po uchwaleniu konstytucji walczyli o jej utrwalenie.

Uroczystości rocznicowe odbyły się również w szkole. Podczas uroczystego apelu, w dniu 5 maja, uczniowie z koła historycznego przypomnieli nie tylko fragmenty konstytucji, lecz także odtworzyli atmosferę radości i nadziei towarzyszącą jej uchwaleniu.

Take niemal poglądowe lekcje historii na długo pozostają w pamięci młodego pokolenia.

oprac. fot. EB, fot. publ GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
3 V 2011 - delegacja naszej szkoły na miejskich uroczystościach z okazji 3. Maja /Fot. G. Zawistowski 5 V 2011 - uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3. Maja /Fot. E. Bilecka 5 V 2011 - uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3. Maja /Fot. E. Bilecka 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.