Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
VI Zlot Przyjaźni w Zambrowie
24.05.2011 r., godz. 07.55

2011 V 20-21 - VI Zlot Przyjaźni w Zambrowie/Fot. B. DąbrowskiW dniach 20-21. maja po raz szósty w Zambrowie odbył się Harcerski Zlot Przyjaźni. W tym roku harcerze z Łomży, Jedwabnego, Szczuczyna, Srebrnej, Czyżewa i Zambrowa, gościli w naszej szkole.

Młodzi harcerze zlot rozpoczęli wieczornym spacerem w piątek wzdłuż ścieżki edukacyjnej po zabytkowych budynkach pokoszarowych. W trakcie wycieczki zuchy i harcerze starali się zdobyć odpowiedzi na przygotowane wcześniej przez organizatorów pytania.

Po spacerze i kolacji odbyło się uroczyste świeczkowisko, podczas którego harcerze gościli wicedyrektor SP3 Joannę Kozłowską, delegatów z Komendy Hufca Nadnarwiańskiego: hm Dorotę Górską, hm Adama Frączka, księdza Grzegorza Karwowskiego oraz organizatorki poprzednich zlotów przyjaźni: phm Lidię Grad i phm Elżbietę Glińską. Gościem honorowym był Mariusz Gontarski - nauczyciel historii, jeden z twórców ścieżki edukacyjnej po zambrowskich koszarach.

W trakcie świeczowiska historyk podsumował efekty pracy harcerzy w czasie piątkowego spaceru. Okazało się, że dzieci wszystkie zadania wykonały wzorowo. Mariusz Gontarski opowiadał zuchom i harcerzom historię zambrowskich koszar. Nawiązał do postaci majora Stanisława Knapika, który stał się bohaterem 33 ZDH,po przeprowadzeniu kampanii „Bohater”.

W trakcie wieczornego spotkania Druhna Komendant uroczyście nadała zambrowskiej drużynie harcerskiej funkcjonującej przy Szkole Podstawowej nr 3 imię majora Stanisława Knapika oraz przyjęła przyrzeczenie od 5 harcerzy.

Na zakończenie tego pełnego wrażeń dnia zuchy i harcerze bawili się przy dźwiękach „Belgijki” i integrowali się w czasie przygotowanych przez drużyny zabaw. Świeczkowisko zakończyło się kręgiem i iskierką przyjaźni.

W sobotę, drugiego dnia Zlotu Przyjaźni, zuchy i harcerze grali w piłkę na szkolnych „Orlikach”, rozwijali zdolności plastyczne wykonując kwiaty techniką origami oraz malowali w plenerze. Po obiedzie odbył się bieg patrolowy śladem dawnych bohaterów. Na zakończenie zjedli przy ognisku smaczne kiełbaski. Zlot zakończył się apelem, na którym wręczono pamiątkowe dyplomy.

oprac. BK, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2011 V 20-21 - VI Zlot Przyjaźni w Zambrowie/Fot. B. Dąbrowski 2011 V 20-21 - VI Zlot Przyjaźni w Zambrowie/Fot. B. Kalinowska 2011 V 20-21 - VI Zlot Przyjaźni w Zambrowie/Fot. B. Kalinowska 
2011 V 20-21 - VI Zlot Przyjaźni w Zambrowie/Fot. B. Dąbrowski 2011 V 20-21 - VI Zlot Przyjaźni w Zambrowie/Fot. B. Kalinowska 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.