Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
„Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą…”
10.11.2005 r., godz. 13.25

Fot. Grzegorz Zawistowski11 listopada to data, o której pamięta każdy Polak. Tego dnia, 1918 roku, Polska, po wielu latach niewoli, odzyskała niepodległość. Pamiętali o tym święcie również uczniowie „Trójki”.

9 listopada, w środę kilku uczniów naszej szkoły wzięło udział w koncercie słowno-muzycznym przygotowanym w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Witolda Lutosławskiego, z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Na koncercie obecne były władze miasta, dyrektorzy z różnych szkół oraz nasza pani dyrektor Bożena Przeździecka.

10 listopada, w przeddzień święta narodowego, wszyscy uczniowie szkoły uczestniczyli w uroczystej akademii. Z powagą wysłuchali przygotowanych przez recytatorów fragmentów poetyckich przypominających chlubne momenty naszej historii. Przybliżone zostały sylwetki tych, którzy poświęcili się walce o Polskę wolną i niepodległą. Recytacje urozmaicały pieśni legionowe i patriotyczne przygotowane i wykonane przez szkolny zespół wokalny. Nad występem czuwały Panie Barbara Rzadkiewicz i Halina Bielicka. Dekorację, nawiązująca do barw narodowych, przygotowała pani Anna Bujko.

Uczniowie byli świadkami kolejnej lekcji historii, która bez wątpienia zostanie w ich pamięci.

11 listopada w naszym mieście o godzinie 12.00 rozpocznie się Msza Święta w intencji Ojczyzny. Pani dyrektor w imieniu burmistrza Zambrowa Kazimierza Dąbrowskiego zaprosiła wszystkich chętnych uczniów i ich rodziców do udziału w tej mszy, po której odbędzie się przemarsz i złożenie wieńców pod pomnikiem Powstania Styczniowego na Placu Sikorskiego w Zambrowie.

Emilia Bilecka, Grzegorz Zawistowski

 
 

 
Galeria zdjęć:
Fot. Grzegorz Zawistowski Fot. Grzegorz Zawistowski Fot. Grzegorz Zawistowski 
Fot. Grzegorz Zawistowski Fot. Grzegorz Zawistowski 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.