Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Festiwal Piosenki Religijnej Bogu i Ojczyźnie
29.11.2011 r., godz. 09.40

2011 XI 26 - XII Festiwal Piosenki Religijnej Bogu i Ojczyźnie /Fot. Ł. LaskowskiW minioną sobotę (26. listopada) w Zambrowie na sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się XII Festiwal Piosenki Religijnej "Bogu i Ojczyźnie". W festiwalu organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie zmierzyło się w tym roku 21 wykonawców.

Rywalizacja podzielona była na 4 kategorie: soliści i duety ze szkół podstawowych (12 wykonawców), zespoły i chóry szkół podstawowych (5 zespołów), szkoły gimnazjalne (1 zespół wokalny oraz 1 duet) i szkoły ponadgimnazjalne (1 solistka oraz 1 zespół).

Występom wszystkich uczestników z uwagą przysłuchiwało się jury w składzie: Piotr Dąbrowski - przewodniczący składu jury, Bernard Karwowski oraz Jan Sokołowski. Po 3-godzinnych przesłuchaniach jury udało się na naradę.

W kategorii solistów i duetów szkół podstawowych w tym roku nie przyznano złotej nutki, jednak przyznano dwa drugie miejsca. Pierwsza srebrna nutka powędrowała do Patrycji Kuleszy ze Szkoły Podstawowej w Paproci Dużej, a druga – do Weroniki Zach ze Szkoły Podstawowej w Wygodzie. Brązową nutkę przyznano Grzegorzowi Wiaksa ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie. Zdaniem jury na wyróżnienie zasłużyli: Michał Wierzbowski oraz Ewa Baranowska z SP w Wygodzie.

W kategorii zespołów i chórów szkół podstawowych w tym roku złota nutka powędrowała do "Iskierek" ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie. Srebrna nutka przyznana została chórowi "Planety" z SP5, natomiast trzecie miejsce - brązowa nutka - chórowi szkolnemu z SP3 "Trójkowe Nutki".

W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce powędrowało do Zespołu Wokalnego Gama z Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Zambrowie, natomiast Srebrna nutka do duetu Natalia Gocłowska i Miranda Głębocka z Zespołu Szkół w Szumowie.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych złotą nutkę otrzymał zespół instrumentalno-wokalny Cantylena przy ZSO w Zambrowie, drugie miejsce powędrowało do Julii Tomaszewskiej z Technikum nr 7 w Łomży.

Główna nagroda - Grand Prix tegorocznej edycji festiwalu pieśni religijnej i patriotycznej, powędrowała do Agnieszki Jabłonowskiej, która wykonała w trakcie festiwalu "Ave Maria Jasnogórska" - Piotra Rubika i pieśń "Bóg i Ojczyzna". Występ Agnieszki nagrodzony został gromkimi brawami słuchaczy.

oprac., fot., publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2011 XI 26 - XII Festiwal Piosenki Religijnej Bogu i Ojczyźnie /Fot. Ł. Laskowski 2011 XI 26 - XII Festiwal Piosenki Religijnej Bogu i Ojczyźnie /Fot. Ł. Laskowski 2011 XI 26 - XII Festiwal Piosenki Religijnej Bogu i Ojczyźnie /Fot. Ł. Laskowski 
2011 XI 26 - XII Festiwal Piosenki Religijnej Bogu i Ojczyźnie /Fot. Ł. Laskowski 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.