Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
"Nadęte trąby” - koncert Filharmonii dla klas I - III
14.11.2005 r., godz. 17.40

Fot. Koło Filmowe MR - Bartek Orłowski kl VI a10 listopada po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole muzyków Filharmonii Olsztyńskiej. Tym razem koncert zatytułowany ”Nadęte trąby” adresowany był do uczniów klas I-III.

Tradycyjnie artyści przygotowali dla dzieci przedstawienie, którego aktorami byli sami uczniowie. Ta część koncertów cieszy się szczególnym powodzeniem, gdyż każdy chce wystąpić we wspaniałych strojach i spróbować swych sił jako wykonawca. Treść inscenizacji o królewnie, kapelmistrzu, czarownicy i orkiestrze przeplatała się z prezentacją budowy i brzmienia instrumentów dętych: tuby i saksofonu sopranowego, a także przybliżeniem pojęć: dyrygent, batuta, orkiestra dęta, kapelmistrz i buława. Ciekawa fabuła była nagradzana gromkimi brawami, ale największy aplauz otrzymał ”Taniec kuksaniec”, podczas którego widzowie mogli dać upust swojej energii, oczywiście ”kuksając” delikatnie sąsiada w bok.

Na zakończenie troje pierwszaków uczestniczyło w konkursie wiedzy o muzyce, dotyczącej owego koncertu. Laureatem został uczeń klasy I a Paweł Lendzioszek, który weźmie udział w finale w czerwcu.

Olsztyńscy artyści ogłosili jeszcze jeden konkurs – wokalny, na najlepsze wykonanie piosenki pt. ”Instrumenty”, która została napisana specjalnie na tę okoliczność. Uczniowie klas III zaprezentują się w lutym, klas II w marcu, a klas I w kwietniu. Wszyscy chętni będą mogli spróbować swych sił jako mali wokaliści.

Marta Jasionowska

 
 

 
Galeria zdjęć:
Fot. Koło Filmowe MR - Bartek Orłowski kl VI a Fot. Koło Filmowe MR - Bartek Orłowski kl VI a 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.