Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Święto patrona Szkoły
24.04.2012 r., godz. 07.50

2012 IV 17 - Święto patrona Szkoły /Fot. Łukasz CałkoWtorek, 17 kwietnia był dla całej społeczności naszej szkoły dniem szczególnym. Obchodziliśmy Święto Patrona, Dni Olimpijczyka i Miesiąc Pamięci Narodowej.

Od lat, święta te są okazją do spotkania z przyjaciółmi szkoły. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, dyrektorzy zambrowskich szkół, przyjaciele szkoły, Rada Rodziców oraz poczty sztandarowe i delegacje samorządów uczniowskich ze szkół miejskich.

W czasie uroczystej akademii uczniowie zaprezentowali swoisty „most pokoleniowy”: począwszy od starożytności, poprzez wydarzenia związane z Januszem Kusocińskim i tradycje sportowe szkoły, po współczesne wydarzenia sportowe. Goście mogli usłyszeń wiersze i piosenki w wykonaniu chóru szkolnego oraz obejrzeć taniec szkolnej grupy tanecznej.

W trakcie uroczystości wręczono nagrody laureatom kilku konkursów. W tym roku z okazji Igrzysk XXX Olimpiady Londyn 2012, Polski Komitet Olimpijski zorganizował konkurs plastyczny pod hasłem „Moje igrzyska olimpijskie”. Prace miały przedstawiać refleksje i skojarzenia uczniów związane ze starożytnymi i nowożytnymi igrzyskami olimpijskimi. W konkursie nagrodzone zostały dwie uczennice „Trójki”: Anna Godlewska z kl. IIIC oraz Natalia Olszewska z kl. Vb.

Wręczono także nagrody w ramach dorocznego Rejonowego Konkursu na Fraszkę lub Wiersz o Tematyce Sportowej lub Olimpijskiej. Co roku do konkursu organizowanego przez naszą szkołę przystępuje kilkudziesięciu uczniów ze szkół z terenu całego powiatu zambrowskiego. W tym roku organizatorzy otrzymali 30 prac, które komisja konkursowa oceniała w dwóch kategoriach wiekowych. W klasach I-III laureatami zostali: Bartosz Sienicki z kl. II SP w Osowcu, Jakub Lutostański z kl. I SP3 oraz Julia Sroka z III kl. SP4. Wśród uczniów klas IV-VI najlepszymi poetami i fraszkopisarzami okazali się: Wojciech Krajewski z kl. VI w SP Stare Zakrzewo, Anna Wyszyńska z kl. VI SP Osowiec oraz Tomasz Truchel z kl. VI SP5.

W tym roku przeprowadzony został także Pierwszy Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły - Januszu Kusocińskim. Do konkursu przystąpiło 12 uczniów z 4 szkół podstawowych: z SP3, SP4, SP5 oraz SP w Osowcu. Najlepszym okazał się Mateusz Dmochowski z SP3, drugie miejsce zajął Marek Godlewski z SP5, natomiast trzecie miejsce ex-aequo przypadło Izabeli Dmochowskiej z SP3 oraz Hubertowi Trzaska z SP4.

Po raz trzeci nasz „Trójka” była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Ze sportem na Ty”, w którym udział brali uczniowie klas I-III ze wszystkich zambrowskich szkół podstawowych. Komisja konkursowa pierwszym miejscem nagrodziła Jakuba Kołomyjskiego z SP5, II miejsce powędrowało do Zuzanny Hryńko z SP4, III zdobyła Natalia Przychodzeń z SP4, IV - Małgorzat Jabłonowska z SP3, a V - Natalia Glińska z SP3.

W dniu święta Patrona Szkoły nie mogło zabraknąć akcentu sportowego. Po części oficjalnej na boiskach Orlik odbyły się zawody sportowe w grach zespołowych. Chłopcy grali w piłkę nożną, natomiast dziewczęta - w koszykówkę.

oprac. i fot. ŁC, red. i publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2012 IV 17 - Święto patrona Szkoły /Fot. Łukasz Całko 2012 IV 17 - Święto patrona Szkoły /Fot. Łukasz Całko 2012 IV 17 - Święto patrona Szkoły /Fot. Łukasz Całko 
2012 IV 17 - Święto patrona Szkoły /Fot. Łukasz Całko 2012 IV 17 - Święto patrona Szkoły /Fot. Łukasz Całko 2012 IV 17 - Święto patrona Szkoły /Fot. Łukasz Całko 
2012 IV 17 - Święto patrona Szkoły /Fot. Łukasz Całko 2012 IV 17 - Święto patrona Szkoły /Fot. Łukasz Całko 2012 IV 17 - Święto patrona Szkoły /Fot. Łukasz Całko 
2012 IV 17 - Święto patrona Szkoły /Fot. Łukasz Całko 2012 IV 17 - Święto patrona Szkoły /Fot. Łukasz Całko 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.