Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
I miejsce w województwie w konkursie Gazety Współczesnej - Regiopedia.pl
22.06.2012 r., godz. 10.02

2012 VI 22 - uczniowie, którzy zapracowali na I miejsce w województwie w konkursie Gazety Współczesnej - Regiopedia.pl /Fot. G. ZawistowskiW okresie od 1 kwietnia do 31 maja 2012 r. grupa 15 uczniów klas VI naszej szkoły pod opieką nauczyciela informatyki Grzegorza Zawistowskiego brała udział w konkursie ogłoszonym przez Gazetę Współczesną i portal Regiopedia.pl pt. „Regiopedia – Encyklopedia Ziemi Podlaskiej”.

Zadaniem uczniów było wymyślanie i opracowywanie haseł do encyklopedii społecznościowej Regiopedia.pl. Przy ocenie brana była ilość i jakość haseł wprowadzanych przez uczniów różnych szkół do encyklopedii internetowej, edycje istniejących haseł oraz ilość zdjęć. Teksty i zdjęcia musiały być oczywiście opracowane przez uczniów samodzielnie, nie kopiowane z innych serwisów. Klasyfikacja prowadzona była zarówno w kategorii grupowej – szkół, jak również indywidualnej, tak więc każdy uczeń dodając do encyklopedii hasło pracował zarówno na konto szkoły, jak i na swoje własne. Warto zaznaczyć, że konkurs zarówno w klasyfikacji grupowej, jak i indywidualnej, rozgrywany był bez podziału na typ szkoły.

W czasie trwania konkursu uczniowie z naszej szkoły wprowadzili niemal 200 haseł. Po moderacji przez administratorów Regiopedii, w encyklopedii zostało 126 nowych haseł dopisanych przez naszych uczniów i 266 zdjęć.

Okazało się, że w czasie trwania konkursu grupa z naszej szkoły dodała największą ilości haseł i najwięcej ilość zdjęć i tym samym zajęliśmy I miejsce w konkursie województwie. Sukces szkoły jest tym większy, jeżeli weźmie się pod uwagę, że szkoły oceniane były bez podziału na rodzaj, a więc zambrowska podstawówka pokonała uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i zespoły szkół z województwa biorących udział w konkursie. Za zajęcie I miejsca szkoła otrzymała dyplom i nagrodę pieniężną w kwocie 2,5 tys. zł.

Poza klasyfikacją szkół, organizatorzy nagrodzili indywidualnie 10 najaktywniejszych uczniów biorących udział w konkursie. Okazało się, że w pierwszej dziesiątce jest aż 5 uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Zambrowie.

Mateusz Dmochowski z kl. VI B zajął I miejsce w województwie. Za dodanie 22 haseł, 51 zdjęć i po zdobyciu 1368 punktów, otrzymał miniwieżę Sony, aparat fotograficzny, kamerkę internetową, pendrive’e i słuchawki. Warto dodać, że w chwili obecnej Mateusz zajmuje 16. miejsce w Polsce w rankingu najaktywniejszych „Regiopedystów”.

Drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajęła Izabela Dmochowska z kl. VI A. Dodała 13 haseł, 34 zdjęcia i 5 istniejących haseł ciekawie rozwinęła. Zgromadziła w ten sposób 800 punktów i zapewniła sobie 19. miejsce w ogólnopolskim rankingu. W nagrodę za II miejsce w województwie otrzymała aparat fotograficzny, ramkę cyfrową, pendrive’a i klawiaturę multimedialną.

IV miejsce w konkursie zajęła Natalia Grodzicka z VIA. Dodała 11 haseł, 73 zdjęcia i zgromadziła 1544 punkty, dzięki czemu znalazła się na 13. pozycji w rankingu „regiopedystów”. W nagrodę otrzymała słuchawki, klawiaturę i pendrive’a.

Ponadto Bartosz Gerguszewicz z VIA za dodanie 6 haseł i 25 zdjęć zajął VIII miejsce, a Julia Rzodkiewicz z tej samej klasy za 10 haseł i 14 zdjęć – X miejsce w województwie. Oboje otrzymali klawiatury multimedialne i pamięci przenośne.

oprac., fot., publ. GZ

 
 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.