Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Zambrowska "Trójka" = Cyfrowa Szkoła
08.10.2012 r., godz. 12.41

2012 X 4-8 - montaż sprzętu w ramach rządowego programu Cyfrowa Szkoła /Fot. Ł. Laskowski, G. ZawistowskiW naszej szkole dobiega końca montaż nowoczesnego sprzętu komputerowego w ramach pilotażu rządowego programu "Cyfrowa Szkoła". Jesteśmy 23. szkołą w kraju, w której zamontowano sprzęt w ramach tego programu.

"Cyfrowa Szkoła" to rządowy program, który zakłada wyposażenie szkół w całej Polsce w najnowocześniejszy sprzęt komputerowy i przygotowanie nauczycieli do nauczania oraz komunikowania się z uczniami i rodzicami oraz prowadzenia dokumentacji szkolnej z wykorzystaniem technik informacyjno-komunikacyjnych (TIK).

Do naszej szkoły trafił sprzęt i oprogramowanie warte niemalże ćwierć miliona złotych.

Do dyspozycji uczniów w dwóch salach lekcyjnych jest 60 laptopów. Kolejne 9 komputerów przenośnych trafi do rąk nauczycieli.

W 6 salach zamontowano projektory multimedialne i ekrany, w tym 2 tablice interaktywne.

Część sprzętu jest w formie mobilnej umożliwiającej przeniesienie na czas wybranych zajęć do innych sal.

Szkoła wyposażona została także w specjalny sprzęt do zbierania i analizy danych. Jest to zestaw 32 pilotów i oprogramowania, dzięki którym w szybki sposób można przeprowadzać ankiety oraz testy.

Zakupiono też wizualizer, drukarki, skanery, urządzenie wielofunkcyjne oraz zmodernizowano szkolną sieć komputerową.

Dzięki temu obecnie w obrębie całej szkoły uczniowie i nauczyciele mogą korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu oraz innych zasobów sieciowych.

Dostawa i montaż sprzętu przez firmę, która wygrała przetarg zakończy się w tym tygodniu. Przez kolejne dni sprzęt będzie konfigurowany na potrzeby szkoły, a nauczyciele przejdą cykl szkoleń.

Sprzęt i oprogramowanie, które trafiło naszej szkoły w ramach „Cyfrowej Szkoły” warte jest ponad 240 tys. zł, z czego około 190 tys. zł pochodzi z dotacji z Ministerstwa Edukacji Narodowej, a 50 tys. zł wykłada Miasto Zambrów.

Jesteśmy w prestiżowym gronie 13 szkół w woj. podlaskiego i 402 szkół w kraju zakwalifikowanych do pilotażu rządowego programu „Cyfrowa Szkoła". Jesteśmy 23. szkołą w kraju, w której udało się przeprowadzić procedurę przetargową, podpisać umowę z wykonawcą i dostarczyć sprzęt.

GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2012 X 4-8 - montaż sprzętu w ramach rządowego programu Cyfrowa Szkoła /Fot. Ł. Laskowski, G. Zawistowski 2012 X 4-8 - montaż sprzętu w ramach rządowego programu Cyfrowa Szkoła /Fot. Ł. Laskowski, G. Zawistowski 2012 X 4-8 - montaż sprzętu w ramach rządowego programu Cyfrowa Szkoła /Fot. Ł. Laskowski, G. Zawistowski 
2012 X 4-8 - montaż sprzętu w ramach rządowego programu Cyfrowa Szkoła /Fot. Ł. Laskowski, G. Zawistowski 2012 X 4-8 - montaż sprzętu w ramach rządowego programu Cyfrowa Szkoła /Fot. Ł. Laskowski, G. Zawistowski 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.