Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
VIII Jesienny Zlot w Rosochatem Kościelnem
12.11.2013 r., godz. 18.16

2013 XI - VIII Jesienny Zlot w Rosochatem Kościelnem /Fot. K. PowichrowskaJak prawidłowo zabandażować głowę? Do czego służy defibrylator? Jak rozpocząć rozmowę z osobą, która uległa wypadkowi? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi uzyskali harcerze z 33 Zambrowskiej Drużyny Harcerskiej, działającej przy naszej Szkole, podczas VIII Jesiennego Zlotu w Rosochatem Kościelnem.

Pierwszego dnia imprezy (w piątek 25.10.2013 r.) młodzież miała możliwość zapoznania się z pracą ratowników medycznych z Pogotowia Ratunkowego. Wszystkie drużyny obejrzały wyposażenie karetki – sprzęt, leki, torbę z aparatami diagnozującymi chorego, opatrunki, odzież ochronną. Następnie Młodzieżowa Grupa Ratownictwa przeszkoliła zlotowiczów w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pokazała reanimację na fantomie. Dzieci mogły praktycznie wykorzystać nabyte umiejętności i samodzielnie wykonać sztuczne oddychanie. Późnym wieczorem odbyły się wspólne harce podczas „Festiwalu zabawy”.

Drugi dzień zlotu (26.10.2013 r.) rozpoczął się warsztatami artystycznymi i zajęciami sportowymi. Harcerze z 33 ZDH doskonale poradzili sobie z wyznaczonymi zadaniami. Najtrudniejsze wyzwanie - survivalowe - czekało na nich jednak na zakończenie pobytu. Musieli w specjalnych uprzężach zjechać na linie z wysokości pierwszego piętra. Nikt nie okazał strachu. W nagrodę uczestnicy otrzymali dyplom pamiątkowy i w wyśmienitych humorach powrócili do Zambrowa.

oprac. i fot. KP, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2013 XI - VIII Jesienny Zlot w Rosochatem Kościelnem /Fot. K. Powichrowska 2013 XI - VIII Jesienny Zlot w Rosochatem Kościelnem /Fot. K. Powichrowska 2013 XI - VIII Jesienny Zlot w Rosochatem Kościelnem /Fot. K. Powichrowska 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.