Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Uczniowie „Trójki” uczą się ratować ludzkie życie
26.11.2013 r., godz. 07.55

2013 XI 19 - Uczniowie Trójki uczą się ratować ludzkie życie /Fot. E. BileckaMiniony tydzień starszym uczniom zambrowskiej Trójki upłynął pod hasłem „Ratujemy ludzkie życie”. Na godzinie wychowawczej odbył się pokaz podstawowych zasad ratownictwa medycznego. Gościem szkoły był ratownik medyczny Mirosław Malinowski, pracownik pogotowia ratunkowego.

Podczas pokazu ratownik przede wszystkim przypomniał podstawowe zasady postępowania w przypadku kontaktu z osobą poszkodowaną. Szczegółowo wyjaśnił i pokazał, jak sprawdzić, czy ofiara jest świadoma, w jaki sposób ułożyć ją w pozycji bezpiecznej oraz jak przywrócić oddech i krążenie osobie nieprzytomnej. Zaprezentował uczniom sprzęt niezbędny podczas takich czynności – maseczki do sztucznego oddychania, koce termiczne i bandaże.

Najwięcej emocji wzbudził pokaz reanimacji prowadzony z użyciem fantomów. Gość najpierw sam zaprezentował skutecznie przeprowadzoną akcję reanimacyjną, a następnie nadzorował ćwiczenia wykonywane przez uczniów. Wielu z nich mogło przećwiczyć niezbędne czynności, zmierzyć się z trudnym zadaniem przywracania krążenia.

Profesjonalny pokaz ratowania ludzkiego życia to zaledwie jedno z wielu działań realizowanych w Szkole Podstawowej Nr 3 w związku z profilaktyką i bezpieczeństwem. W październiku odbyły się szkolenia uczniów klas I – III z zakresu pierwszej pomocy, w klasach IV – VI realizowane są zajęcia związane z zasadami postępowania w różnych sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

oprac. i fot. EB, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2013 XI 19 - Uczniowie Trójki uczą się ratować ludzkie życie /Fot. E. Bilecka 2013 XI 19 - Uczniowie Trójki uczą się ratować ludzkie życie /Fot. E. Bilecka 2013 XI 19 - Uczniowie Trójki uczą się ratować ludzkie życie /Fot. E. Bilecka 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.