Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Bo wszyscy harcerze to jedna rodzina!
28.02.2014 r., godz. 08.30

22 lutego harcerze oraz skauci na całym świecie obchodzą święto przyjaźni, jakim jest Dzień Myśli Braterskiej. Tego dnia druhny i druhowie składają sobie życzenia, wręczają kartki z miłym przesłaniem, a także spotykają się z zaprzyjaźnionymi drużynami.

W tym roku organizatorem wieczornicy z okazji DMB w Zambrowie była 4 Gromada Zuchowa „Leśne Skrzaty” ze Szkoły Podstawowej Nr 4. Wzięły w niej udział: 3 Gromada Zuchowa „Przyjazna Ferajna” oraz 33 Zambrowska Drużyna Harcerska im. mjr. S. Knapika, działające w naszej szkole.

Spotkanie rozpoczęło się od gawędy i wspólnego śpiewania harcerskich piosenek. Następnie zuchy i harcerze zaprezentowali przygotowane na tę imprezę zabawy i pląsy. Odbyło się także uroczyste złożenie Obietnicy Zuchowej przez zuchy z 4 GZ. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zawiązali krąg i odśpiewali pożegnalne pieśni.

Dzień Myśli Braterskiej pozwala skautom na całym świecie przypomnieć o tym, że łączy ich braterska więź bez względu na to, do jakiej drużyny należą i ile mają lat.

oprac. KP, publ. GZ

 
 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.