Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo?
15.04.2014 r., godz. 07.50

2014 IV 10-11 - akcja Dbam o zdrowie i bezpieczeństwo10 i 11 kwietnia 2014 r. upłynęły w Szkole Podstawowej Nr 3 nie tylko pod hasłem Rekolekcji Wielkopostnych. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w przedsięwzięciach opatrzonych wspólnym hasłem „Dbam o zdrowie i bezpieczeństwo”.

W czwartek, 10 kwietnia, rozstrzygnięto konkurs wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. Jego zwycięzcy zostali wyłonieni w dwuetapowych zmaganiach. Pierwszy etap, poprzedzony cyklem zajęć na temat pierwszej pomocy, przeprowadzony został wśród wszystkich uczniów klas IV - VI i pozwolił wytypować najlepszych „ratowników” w poszczególnych klasach. W drugim etapie, o charakterze praktycznym, „mali ratownicy” mogli popisać się konkretnymi umiejętnościami - unieruchamianiem kończyn, bandażowaniem różnych części ciała, czy prowadzeniem na fantomach reanimacji. Konkurencje nie były łatwe, ale pozwoliły wyłonić zwycięzców.

Tego dnia uczniowie Trójki mogli także zapoznać się z zasadami zdrowego żywienia. Obejrzeli przygotowane przez koleżanki i kolegów prezentacje multimedialne na temat „Wiem, co jem”. Dzień zakończyło przedstawienie przygotowane przez uczniów z koła teatralnego Ogniki. Młodzi aktorzy w sugestywny sposób pokazali, jak nie należy zachowywać się w trudnych sytuacjach i co zrobić, by nie znaleźć się w niebezpieczeństwie.

11 kwietnia był równie ekscytujący. Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny klas I - III na temat „Pierwsza pomoc”. Nagrodzono i zaprezentowano najlepsze prace przedstawiające zasady udzielania pierwszej pomocy.

Największą atrakcją był jednak pokaz mody przygotowany przez uczniów klas II - III. Każda z klas przygotowała prezentację strojów odpowiednich na jedną z czterech pór roku. Na wybiegu pojawiały się modelki i modele prezentujący różnorodne style, aby każdy z obserwatorów mógł wybrać coś dla siebie.

Ostatnim przedsięwzięciem tego dnia był pokaz małych ratowników. Uczniowie z klas III i VI pokazali, jak w praktyce postępować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Zaprezentowali zasady działania w przypadku kontaktu z osobą nieprzytomną, zaopatrywania ran na kończynach i głowie, przywracania świadomości w przypadku omdleń. Zarówno starsi, jak i młodsi uczniowie działali samodzielnie, polegając nas wiedzy zdobytej podczas wcześniejszych zajęć.

Chociaż w czwartek i piętek nie było lekcji, uczniowie Trójki wiele się nauczyli. Wiedzą już, że życie ludzkie ma wartość najwyższą i potrafią zadbać o jego jakość. Umieją, w razie wypadku, wezwać pomoc, a nawet samodzielnie podjąć działania zgodnie z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

oprac. EB, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2014 IV 10-11 - akcja Dbam o zdrowie i bezpieczeństwo 2014 IV 10-11 - akcja Dbam o zdrowie i bezpieczeństwo 2014 IV 10-11 - akcja Dbam o zdrowie i bezpieczeństwo 
2014 IV 10-11 - akcja Dbam o zdrowie i bezpieczeństwo 2014 IV 10-11 - akcja Dbam o zdrowie i bezpieczeństwo 2014 IV 10-11 - akcja Dbam o zdrowie i bezpieczeństwo 
2014 IV 10-11 - akcja Dbam o zdrowie i bezpieczeństwo 2014 IV 10-11 - akcja Dbam o zdrowie i bezpieczeństwo 2014 IV 10-11 - akcja Dbam o zdrowie i bezpieczeństwo 
2014 IV 10-11 - akcja Dbam o zdrowie i bezpieczeństwo 2014 IV 10-11 - akcja Dbam o zdrowie i bezpieczeństwo 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.