Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
W hołdzie Papieżowi Janowi Pawłowi II
28.04.2014 r., godz. 10.09

2014 IV 25 - W hołdzie Papieżowi Janowi Pawłowi II /Fot. G. Zawistowski„Szukałem Was, a Wy przyszliście do mnie” - takimi słowami rozpoczął się niezwykły apel, jaki odbył się w Szkole Podstawowej Nr 3 w Zambrowie w piątek, 25 kwietnia 2014 r. Uczniowie klas V, pod opieką nauczycielki religii, przygotowali wspomnienie o Papieżu Polaku, Janie Pawle II. Okazją to takiego spotkania była zbliżająca się kanonizacja naszego rodaka.

Uczniowie przygotowali niezwykły spektakl. Tworzyły go fragmenty wierszy napisanych przez Papieża Polaka, cytaty z jego książek, a przede wszystkim filmy z fragmentami jego spotkań z wiernymi, zwłaszcza w naszym kraju. Nie mogło zabraknąć ulubionych pieśni Jana Pawła II, a zwłaszcza „Barki”, którą odśpiewali wszyscy uczniowie. Najmłodsze dzieci mogły poznać też najważniejsze fakty z życia Papieża, obejrzeć fotografie, które ukazywały Papieża w różnych momentach jego życia.

Było podniośle i uroczyście, wszyscy z niezwykłym skupieniem śledzili treść apelu. To dowód ich szacunku i oddania Papieżowi Polakowi.

oprac. EB, fot. i publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2014 IV 25 - W hołdzie Papieżowi Janowi Pawłowi II /Fot. G. Zawistowski 2014 IV 25 - W hołdzie Papieżowi Janowi Pawłowi II /Fot. G. Zawistowski 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.