Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Szlakiem rękodzieła ludowego
14.05.2014 r., godz. 11.20

2014 V 12 - Uczniowie II A i II B na wycieczce Szlakiem Rękodzieła Ludowego /Fot. J. KobielskaUczniowie klasy II A i II B dnia 12 maja 2014 r. uczestniczyli w wycieczce po Podlasiu „Szlakiem Rękodzieła Ludowego”.

Wędrówkę w świat dawnych rzemiosł rozpoczęto od odwiedzin w Czarnej Wsi Kościelnej warsztatu kowalskiego pana Mieczysława Hulewicza, który swoje zainteresowania skupił na kowalstwie artystycznym. Opowiedział on o pracy kowala i pokazał z czego i jak wykonuje swoje rzeźby i przedmioty użytkowe.

Następnie odwiedzono pracownię garncarską pana Jana Kudrewicza. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak powstają piękne przedmioty wykonane z gliny.

Ostatnim warsztatem rzemieślniczym była pracownia łyżkarstwa pana Mieczysława Baranowskiego, która znajduje się we wsi Łapczyn. Zaprezentował on uczniom fazy strugania łyżki.

Ostatnim punktem programu wycieczki była wizyta w Centrum Rękodzieła Ludowego w Niemczynie. Tutaj uczniowie uczestniczyli w warsztatach. Pod okiem garncarza pana Pawła Piechowskiego własnoręcznie toczyli z gliny kubeczki i talerzyki, a z panią Natalią wykonali ozdoby techniką decoupage. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości i ogromną satysfakcji. Aktywna forma zajęć umożliwiła rozwój talentów oraz posiadanych już umiejętności.

oprac. RM, fot. JK, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2014 V 12 - Uczniowie II A i II B na wycieczce Szlakiem Rękodzieła Ludowego /Fot. J. Kobielska 2014 V 12 - Uczniowie II A i II B na wycieczce Szlakiem Rękodzieła Ludowego /Fot. J. Kobielska 2014 V 12 - Uczniowie II A i II B na wycieczce Szlakiem Rękodzieła Ludowego /Fot. J. Kobielska 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.