Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Zastanów się, czy warto…
26.05.2014 r., godz. 10.25

2014 V 23 - program edukacji antynikotynowej Nie pal przy mnie proszę /Fot. J. KobielskaDziecko w młodszym wieku szkolnym poznaje normy obowiązujące w grupie i zaczyna w niej pełnić określoną rolę. Spotyka się z uczniami starszymi, których zachowanie może wywołać zdziwienie, często ciekawi, a nawet imponuje i wywołuje chęć naśladowania. Niestety, oprócz zachowań pozytywnych, dzieci obserwują także takie zachowania starszych kolegów, które są niewłaściwe, jak np. palenie papierosów.

Uczniowie klas młodszych jeszcze nie sięgają po pierwszego papierosa, ale mogą utwierdzić się w przekonaniu, że palenie papierosów świadczy o dorosłości oraz pozwala na przynależność do grupy starszych kolegów.

Chcąc temu zapobiec, w ramach realizacji programu edukacji antynikotynowej „Nie pal przy mnie, proszę” dnia 23 V 2014 r. uczniom klas I – III został zaprezentowany film pt. „Zastanów się, czy warto…”.

Bohater filmu, znany dzieciom Plastuś, w jasny, zrozumiały i obrazowy sposób przedstawił skutki palenia papierosów, także biernego i korzyści z niepalenia. Następnie pani higienistka E. Sierzputowska przeprowadziła pogadankę na temat „Od czego zależy nasze zdrowie i co można zrobić, by być zdrowym?”
Wierzymy, że przeprowadzona akcja uświadomi uczniom, że należy unikać osób palących, bo to jest jeden z ważnych sposobów dbania o swoje zdrowie.

oprac. RM, fot. JK, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2014 V 23 - program edukacji antynikotynowej Nie pal przy mnie proszę /Fot. J. Kobielska 2014 V 23 - program edukacji antynikotynowej Nie pal przy mnie proszę /Fot. J. Kobielska 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.