Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"
30.05.2014 r., godz. 08.15

Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w następujących kategoriach: Żaczek – klasy drugie, Maluch – klasy trzecie i czwarte i Beniamin - klasy piąte i szóste. Łącznie wzięło udział 29 uczniów.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu, na rozwiązanie którego przeznaczone jest 75 minut.

Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu.

Główną ideą konkursu, jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy. Dzień konkursu, "Dzień Kangura" stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki.

Wielki sukces w tegorocznym „Kangurku Matematycznym osiągnęła uczennica z klasy II A Dorota Cierpisz w kategorii Żaczek, która zdobyła 81,25 pkt. i Anna Godlewska z klasy IV w kategorii Maluch, która zdobyła 83,75 pkt. Dziewczynki świetnie poradziły sobie z rozwiązaniem różnego typu zadań. Zagwarantowało im to zdobycie wyróżnienia. Cieszymy się bardzo i gratulujemy. Życzymy sukcesów w przyszłości.

Oprac. RM, publ. GZ

 
 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.