Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Wielka Gala w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
30.05.2014 r., godz. 16.00

2014 V 28 - Wielka Gala w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie /Fot. D. MocarskaUczennica klasy I b Victoria Zaremba ze Szkoły Podstawowej im. Janusz Kusocińskiego w Zambrowie zajęła I miejsce w III edycji konkursu organizowanego przez MEN "Mam 6 lat i jestem aktywny". Pod kierunkiem wychowawczyni p. Doroty Mocarskiej wykonała album prezentujący umiejętności, jakie zdobyła, jako sześciolatek w klasie I.

Celem tego konkursu było promowanie i upowszechnianie ciekawych inicjatyw w podejmowanych w celu zapewnienia sześciolatkom przyjaznej akceptacji w edukacji wczesnoszkolnej.

Nagrodę uczennica otrzymała na uroczystej Gali Wojewódzkiej w Białymstoku. Dnia 28 V 2014 r. została zaproszona wraz z panią dyrektor Bożeną Przeździecką, wychowawczynią Dorotą Mocarską i oraz z tatą Piotrem Zarembą na podsumowanie III edycji ogólnopolskiego konkursu do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

W uroczystości wzięli udział: Minister Edukacji Narodowej p. J. Kluzik- Rostkowska, Kuratorzy i Wicekuratorzy Oświaty, Doradca Społeczny Praw Dziecka psycholog rozwojowy p. D. Zawadzka, profesor p. K. Konarzewski-ekspert w Instytucie Badań Edukacyjnych, eksperci oświatowi, przedstawiciele środowiska akademickiego, oświatowego, dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie i rodzice.

Po uroczystym otwarciu, podsumowaniu wyników i prezentacji najlepszych prac dzieci otrzymały upominki. Atrakcje zapewnili wszystkim animatorzy z CNK, którzy przygotowali wiele ciekawych doświadczeń związanych z powietrzem. Po bardzo Uroczystej Gali, po posiłku wszyscy udali się do interaktywnych stanowisk. Tam mieli okazję przeprowadzić różne naukowe eksperymenty i zgłębiać ciekawe tajniki wiedzy.

- "...To było niesamowite przeżycie. Jestem dumna. Tak się cieszę, że mam zdjęcie z Supernianią i p. Minister Oświaty" - powiedziała Victoria.

oprac., fot. DM, publ. GZ

 
 

 
Galeria zdjęć:
2014 V 28 - Wielka Gala w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie /Fot. D. Mocarska 2014 V 28 - Wielka Gala w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie /Fot. D. Mocarska 2014 V 28 - Wielka Gala w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie /Fot. P. Zaremba 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.