Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Zapisy na bezpłatne zajęcia komputerowe - Lokalni Mistrzowie Kodowania
02.09.2015 r., godz. 18.43

Jesteś uczniem szkoły podstawowej? Chciałbyś nauczyć się tworzyć własne gry i programy? Zapisz się na bezpłatne zajęcia „Lokalni Mistrzowie Kodowania”. Zdobądź wiedzę i umiejętności w zakresie tworzenia prostych gier komputerowych. Właśnie ruszają zapisy. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

Nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie Grzegorz Zawistowski zaprasza zainteresowanych uczniów klas IV - VI ze wszystkich szkół podstawowych z terenu powiatu zambrowskiego do udziału w bezpłatnym szkoleniu z zakresu programowania. Głównym celem projektu jest promocja nauki programowania oraz pokazanie dzieciom, że może być ono dobrą i rozwijającą zabawą, która w przyszłości może rozwinąć się w pożyteczną pasję i pomóc dzieciom odnaleźć się w świecie nowych technologii.

- „Programowanie coraz częściej wkracza w naszą rzeczywistość oraz pozwala lepiej zrozumieć i wykorzystać nowoczesne rozwiązania techniczne.” - mówi nauczyciel prowadzący kurs Grzegorz Zawistowski – „Udział w zajęciach pokaże dzieciom inne możliwości korzystania z komputera i sprawi, że uczestnicy projektu będą aktywnymi odbiorcami szeroko rozumianej technologii informacyjno-komunikacyjnej. (...) Poznanie zasad programowania będzie sprzyjało rozwojowi intelektualnemu i kreatywności dzieci tak, aby w przyszłości rozbudzić w nich pasję do tworzenia własnych pomysłów.” - dodaje nauczyciel.

Projekt polega na zorganizowaniu cyklu spotkań dla dzieci z klas IV, V i VI szkół podstawowych z powiatu zambrowskiego. Dzieci na zajęciach zapoznane zostaną z przyjaznym językiem programowania Scratch. Jest to intuicyjny język programowania, który pozwala na tworzenie gier, animacji, quizów i innych projektów. Zaletą programu jest natychmiastowy efekt, jaki uczeń widzi po uruchomieniu stworzonego przez siebie programu. Ma to olbrzymie znaczenie, ponieważ dzieci oczekują szybkich rezultatów swojej pracy. Taki sposób nauki pozwala zmotywować je do dalszego zgłębiania tajników programowania.

Do udziału w zajęciach zapraszamy zarówno uczniów, którzy nie mieli do tej pory żadnej styczności z programowaniem, jak i tych, którzy już próbowali swoich sił w Scratch`u lub innym języku programowania.

W ramach projektu stworzone zostaną dwie 10-osobowe grupy. Każda z nich będzie miała zorganizowane w sumie 4 zajęcia praktyczne (dwa spotkania po 2 godziny we wrześniu oraz dwa w październiku: 2- i 3-godzinne). Na ostatnich zajęciach odbędzie się konkurs, w czasie którego uczniowie będą mogli pochwalić się zdobytymi umiejętnościami. Dla uczestników przewidziane są gadżety i nagrody rzeczowe. Spotkania odbywać się będą popołudniami w nowoczesnej pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej Nr 3 w Zambrowie (ul. Magazynowa 13). Zajęcia prowadzić będzie dyplomowany nauczyciel informatyki z 18-letnim stażem pracy, pomysłodawca i redaktor naczelny (do I 2014 r.) Zambrowskiego Portalu Internetowego www.zambrow.org - Grzegorz Zawistowski oraz wolontariusze - młodzież z gimnazjów i szkół średnich.

Wszyscy rodzice zainteresowani zapisaniem swojego dziecka do udziału w zajęciach proszeni są o wypełnienie formularza rekrutacyjnego stanowiącego załącznik do niniejszego artykułu i złożenie go w sekretariacie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie, ul. Magazynowa 13. Formularz dostępny jest również na stronie www.sp3.zambrow.org. Ilość miejsc ograniczona. O zakwalifikowaniu uczestnika do projektu będzie decydować kolejność zgłoszeń. Rodzice zostaną osobiście poinformowani o przyjęciu danego uczestnika do projektu.

Po zakończeniu rekrutacji, wszyscy rodzice zostaną zaproszeni na krótkie spotkanie organizacyjne, w czasie którego ustalony zostanie podział na grupy i harmonogram zajęć. Rodzice, którzy nie będą mogli dotrzeć osobiście na spotkanie informacyjne zostaną poinformowani o ustalonym harmonogramie zajęć (poprzez e-mail lub telefonicznie).

Projekt „Lokalni mistrzowie kodowania” realizowany jest dzięki dotacji Lokalnej Grupy Działania „Brama na Bagna”, w konkursie grantowym „Działaj Lokalnie 2015”, uprzejmości dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie oraz operatora szybkiego internetu ArcyNet.pl, która jest fundatorem nagród dla uczestników zajęć komputerowych i zwycięzców konkursu, jaki zostanie zorganizowany na zakończenie.

W załączniku do tego artykułu w formie pliku PDF zamieszczamy formularz rekrutacyjny.

GZ

 
 

 
Załączniki:
 Pobierz załącznik
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.