Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Podziel się podatkiem - 1% może trafić do naszej szkoły!
10.02.2006 r., godz. 10.22

Niemal wszystkim wiadomo, że w obecnych czasach sytuacja finansowa szkół jest bardzo ciężka. Subwencja oświatowa nie wystarcza na zapewnienie podstawowych potrzeb. Dlatego jako szkoła nieustannie poszukujemy sponsorów i innych możliwych rozwiązań, dzięki którym udaje nam się zrealizować wiele przedsięwzięć i realizować podstawowe zadania szkoły zapewniając dzieciom możliwość nauki w godziwych warunkach.

W styczniu 2006 roku nasza szkoła przystąpiła do Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła”. Celem tego Stowarzyszenia jest rozwiązywanie problemów finansowych i poszukiwanie środków na edukację w ramach akcji „1% dla mojej szkoły”. Realizacja projektu możliwa jest dzięki Ustawie z dn. 24 kwietnia 2003 r. – Art. 27 – o organizacjach pożytku publicznego.

Dzięki temu, każdy rodzić lub inny sympatyk naszej szkoły – jako osoba fizyczna płacąca podatki, może przekazać 1% podatku z ubiegłego roku na rzecz Stowarzyszenia. Pieniądze wpłacane na podane niżej konto – trafią do naszej szkoły, ponieważ jest to indywidualne subkonto przypisane Zambrowskiej „Trójce”. Wpłacając 1% swojego podatku nic się nie traci, z wyjątkiem chwili czasu poświęconej na wypełnienie formularza na poczcie (wpłata na poczcie jest bez prowizji) – a szkole można pomóc w znaczący sposób.

Jak tego dokonać?
Podczas rozliczania się z Urzędem Skarbowym na początku 2006 roku – każdy wypełnia i składa deklaracje za 2005 rok. Wypełniając PIT-36 i PIT-37, w jednej z rubryk wyliczamy kwotę należnego do zapłacenia za cały ubiegły rok podatku. Od tej kwoty obliczamy 1% i wpisujemy w kolejnej rubryce. Otrzymaną w ten sposób kwotę wpłacamy na podane niżej konto.

Za kilka tygodniu – Urząd Skarbowy podczas rozliczenia – zwróci każdemu wpłaconą na rzecz Stowarzyszenia kwotę.

Pozyskane w ten sposób środki finansowe w naszej szkole będą przeznaczane na zakup pomocy naukowych, organizację zajęć pozalekcyjnych, remonty, zakup komputerów i inne ważne cele.

Pieniądze prosimy wpłacać na konto:

Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom
"Przyjazna Szkoła"
ul. Chopina 2c
41-400 Mysłowice
Numer konta: 67 - 132000220112 - 238800000292


Z góry dziękujemy wszystkim osobom, które w ten sposób zechcą wesprzeć szkołę.

Grzegorz Zawistowski

 
 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.