Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
IV Październikowe Warsztaty Bibliotekarzy - Zambrów 2015
30.10.2015 r., godz. 18.00

2015 X - IV Październikowe Warsztaty Bibliotekarzy /Fot. I. BrzozowskaW bieżącym roku szkolnym nauczyciele bibliotekarze z zambrowskich szkół podstawowych przystąpili do programu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń”, mającego na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Założenia ministerialnego projektu stały się głównym tematem IV Październikowych Warsztatów Bibliotekarzy, zorganizowanych 27 października przez nauczycieli bibliotekarzy z naszej szkoły.

Spotkanie rozpoczęto od przedstawienia metod i form współpracy bibliotek szkolnych z biblioteką publiczną. Kolejnym punktem warsztatów była wymiana doświadczeń związanych z dystrybucją bezpłatnych podręczników w szkołach. Uczestnicy spotkania skonsultowali się w sprawie zakupu książek do bibliotek szkolnych z dotacji celowej w ramach programu „Książki naszych marzeń”. Każda z bibliotek zakupi pozycje zaproponowane przez uczniów podczas Ogólnopolskich Wyborów Książek, przeprowadzonych w ubiegłym roku szkolnym.

Obecni na warsztatach nauczyciele podzielili się swoimi dokonaniami w zakresie promocji czytelnictwa. Zachęcenie uczniów do czytania to jeden z podstawowych celów pracy każdego nauczyciela bibliotekarza, a także wskaźnik efektywności jego pracy. Dlatego też projekty edukacyjne, które realizują nauczyciele bibliotekarze, mają duże znaczenie w pracy szkoły.

Warsztaty nauczycieli bibliotekarzy po raz kolejny stały się okazją do zaprezentowania dobrych praktyk, ciekawych rozwiązań i nowoczesnych form współpracy.

Organizatorzy składają podziękowania Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 za pomoc w organizacji warsztatów, zaś uczestnikom za przyjęcie zaproszenia i aktywny udział w spotkaniu.

tekst KP, foto IB

 
 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.