Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Wieści z harcówki
12.11.2015 r., godz. 10.24

Rok harcerski 2015/2016 druhny z 33 Zambrowskiej Drużyny Harcerskiej, działającej w naszej szkole, rozpoczęły wrześniowym rajdem rowerowym do miejscowości Wądołki Borowe. To właśnie tam znajduje się symboliczny grób i pomnik poświęcony bohaterowi drużyny – majorowi Stanisławowi Knapikowi. Harcerki uporządkowały miejsce pamięci i oddały hołd poległym w walce o Zambrów żołnierzom.

Wiedzę dotyczącą Września 1939 roku członkowie drużyny uzupełnili podczas wizyty w Regionalnej Izbie Historycznej. Obejrzeli wystawę pod tytułem „Bitwa o Zambrów”, wysłuchali opowieści o obrońcach Zambrowa oraz zapoznali się ze zgromadzonymi eksponatami.

Piękna, październikowa pogoda sprzyjała organizacji zbiórek w plenerze. Harcerki poznały znaki patrolowe i szyfry, więc mogły wykorzystać je w praktyce podczas biegu terenowego.

Listopad to miesiąc zadumy i refleksji. Dlatego spotkania w harcówce odbywały się przy płomieniu świec i wspólnym śpiewie. Jednak koniec miesiąca zapowiada zmianę tego jesiennego nastoju, ponieważ zbliżają się Andrzejki, a wraz z nimi wróżby i zabawa! Wszystkich uczniów marzących o harcerskiej przygodzie zapraszamy na zbiórki. Czuwaj!

tekst KP, foto BK

 
 

 
Galeria zdjęć:
   
   
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.