Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Sukces Mistrzów Kodowania z "Trójki"
19.11.2015 r., godz. 07.00

Przedsięwzięcia zorganizowane w Szkole Podstawowej Nr 3 w Zambrowie z okazji Europejskiego Tygodnia Kodowania wygrały nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie "Igrzyska Mistrzów Kodowania". To kolejny sukces naszej szkoły w promowaniu kluczowych kompetencji przyszłości. Do szkoły trafi nowoczesny sprzęt i oprogramowanie.

W dniach od 10 do 18 października 2015 w całej Europie obchodzony był Europejski Tydzień Kodowania. W ramach Tygodnia w całej Europie odbywały się warsztaty, pokazy, spotkania z ekspertami, gry miejskie i terenowe - ograniczeniem formy wydarzenia była wyłącznie kreatywność organizatorów. W Polsce odbyło się w tym roku ponad 2200 wydarzeń, w tym kilkadziesiąt w woj. podlaskim.

Do udziału w "Europe Code Week" zgłosiła się również nasza szkoła, gdzie co tydzień odbywają się dwa kółka komputerowe dla klas IV-VI poświęcone programowaniu w języku Scratch, a 15 i 16 października w ramach Tygodnia Kodowania odbyły się dwa trzygodzinne spotkania dla chętnych uczniów wszystkich szkół z terenu powiatu zambrowskiego w ramach projektu "Lokalni Mistrzowie Kodowania".

I to był "strzał w dziesiątkę". Wydarzenia zorganizowane w "Trójce" wygrały nagrodę główną w konkursie "Igrzyska Mistrzów Kodowania".

- "Chciałabym w imieniu całego jury pogratulować Państwu organizacji jednego z 3 najbardziej kreatywnych wydarzeń podczas trzeciej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania." - napisała w liście do szkoły Agnieszka Galuba, Asystent PR z firmy Havas Warsaw.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęło ex aequo trzy szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie, Szkoła Podstawowa Nr 9 w Legnicy i Gimnazjum nr 5 w Raciborzu. Zwycięskie szkoły pod koniec roku otrzymają nagrody rzeczowe - tablet Galaxy TabS2, a także programy mentoringowe „Mistrzów Kodowania”. Fundatorem nagród w konkursie jest firma Samsung Electronics Polska.

O nas w prasie:
- Gazeta Współczesna: SP 3 w Zambrowie. Uczniowie zostali Mistrzami Kodowania
- lomzynskie24.pl - Zambrów: Sukces Mistrzów Kodowania z „Trójki” [FOTO]
- Zambrow.org - Sukces Mistrzów Kodowania z „Trójki”
- NaszeMiasto.pl - Szkoła Podstawowa nr 3 z tytułem Igrzysk Mistrzów Kodowania

Tekst, foto i publ. GZ

 
 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Blog sieć 11 - Cyfrowa Szkoła
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.