Szkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w ZambrowieSzkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie


Aktualności » Podgląd artykułu
 
Spotkanie z muzyką uczniów klas I-III
15.02.2006 r., godz. 14.00

Fot. Leszek Miazga9 lutego uczniowie klas I - III mieli możliwość poznania historii hejnału Mariackiego, opowiedzianej przez muzyków Filharmonii Olsztyńskiej. Przedstawienie nosiło tytuł ,,Na mariackiej wieży".

Spektakl rozpoczął się od prezentacji budowy i dźwięku trąbki. Następnie dzięki barwnemu opowiadaniu prowadzącego, widzowie przenieśli się do trzynastowiecznego Krakowa. Poznali legendę o królu Henryku, jego córce Dobrohnie i wodzu tatarskim. Dowiedzieli się, dlaczego hejnał grany w Krakowie ma ,,urwany" dźwięk. Inscenizacja przeplatana była pokazem kroków i cech charakterystycznych tańców dworskich: gawota i manueta oraz tańca ludowego - krakowiaka. Uczniowie - artyści w barwnych strojach mogli popisać się przed publicznością zdobytymi umiejętnościami tanecznymi. Jednak największymi brawami nagrodzono taniec jednej z nauczycielek.

Lutowe przedstawienie zapewne pozostanie na długo w pamięci uczniów, gdyż dostarczyło im nie tylko nowych wiadomości, umiejętności tanecznych, ale mnóstwa wrażeń płynących z odbioru przepięknej muzyki granej na trąbce. Po koncercie dzieci stwierdziły, iż dotychczas nie znały tak pięknego brzmienia tego instrumentu oraz możliwości interpretacji różnych utworów wykonanych na trąbce.

Na zakończenie odbył się konkurs wiedzy muzycznej uczniów klas pierwszych. Zwycięzcą został Daniel Choromański ucz. kl. I a. Gratulujemy.

tekst: Marta Jasionowska; opublikował: G. Zawistowski

 
 
 
 
« wstecz
 
herb Rzeczypospolitej Polskiej
 
Moje Miasto Zambrów Mój Powiat Zambrowski Moje Województwo Podlaskie
 
Zambrowski Portal Internetowy - www.zambrow.org - sponsor naszego serwera WWW
 
Laboratoria Przyszłości
 
Wesoła Szkoła
 
Dziecko w Sieci
 
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
 
Centralna Komisja Egzaminacyjna
 
Kuratorium Oświaty w Białymstoku
 
Ministerstwo Edukacji Narodowej
 
Moje Boisko - Orlik 2012
 

 
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łomży
 
Centrum Edukacji Nauczycieli
 
Biuletyn Informacji Publicznej
© Projekt, wykonanie i aktualizacja: Grzegorz Zawistowski, 1998-2014 r.